Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, il müdürleri değişiklikleri kapsamında Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı.

Ancak Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne kimin atanacağı konusu hala netlik kazanmadı.

Galatasaray’ın Manchester yolculuğu başladı… Galatasaray’ın Manchester yolculuğu başladı…

Süleyman Ekici Kimdir?

1974 yılında İzmir / Menemen’de doğdu. İlkokulu memleketi Denizli Çal / Akkent kasabasında , ortaokulu ve liseyi ise Denizli İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1998 yılında Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesinde lisans eğitimini, 2018 yılında Pamukkale Üniversitesi Eğitim Yönetimi , Teftişi , Planlaması ve Ekonomisi Ana bilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı.


1998 yılında sınıf öğretmeni olarak başlayan mesleki kariyerini, 2007 yılından itibaren ilimizde okul/kurum yöneticiliği, şube müdürlüğü ve ilçe milli eğitim müdürlüğü görevleriyle devam ettirdi. Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen çok sayıda hizmetiçi eğitim faaliyetlerine katılmakla birlikte farklı faaliyetlerde eğitim görevlisi olarak da görev aldı. Görev yaptığı kurumlarda eğitim yöneticiliği görevlerini sürdürürken yerel projelerin planlanması ve koordinatörlüğü, uluslararası projelerin yürütülmesi ve yaygınlaştırılması süreçlerinde yer aldı.

2018 yılında atandığı Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yaparken , 05/02/2021 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı kararnamesiyle İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi. Evli ve iki çocuk babasıdır.