Ülkenin sandığa gitmesine 11 gün kala siyaset arenası, yoğun gündemleri tartışmaya devam ediyor. Kamuoyunun nabzını tutmak isteyen araştırma şirketleri, gerçekleştirdikleri anket çalışmalarının sonucunu paylaşmaya devam ederken, ortaya çıkan birçok ankette seçimlerin iki turlu olacağı iddiası da gün geçtikçe güçleniyor.

 TGRT Haber'de yayınlanan 'Cem Küçük ile Günaydın Türkiye' programına konuk olan ATA İttifakı adayı Oğan, seçim çalışmalarının iyi gittiğini söyledi. Muharrem İnce'nin tabanından kendisine yönelik bir oy akışı olduğunu söyleyen Sinan Oğan, yüzde 10 oranını geçtiklerini belirtti:

''Çalışmalarımız çok iyi gidiyor. Türkiye'de yüz üzerinden hesaplarsak yüzde 10 HDP kitlesi var. Onun tabanı vatansever Kürt kardeşimiz tavanı ise terörle arasına mesafe koyamayandan oluşuyor.  Yüzde 20-25 sol kitle var. Onun en fazla çıkacağı yüzde 30'dur. Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce solun adayı. Bu tarafta muhafazakarların bir yüzde 30 adayı var.  Türk milliyetçilerin adayı yoktu. Bu kitle de yüzde 30'dan başlıyor. Biz bu kitleyi organize edersek yarışa ortak olabiliriz dedik. Yüzde 7'yi geçtiğimizi düşünüyoruz. Denizli, Manisa, İzmir ve Aydın'da son 1 haftada beklediğimiz ilgiyi daha fazla gördük. Bu ilgiyi daha çok gençlerden ve orta yaşlardan görüyoruz. 

Muharrem İnce'nin tabanı dediğimiz genç kesimden bize geri dönüşler var. Oradan ciddi anlamda oy alıyoruz. Şuanda yüzde 10'u rahat geçtik.''

Meteoroloji bu illerimizi uyardı: Kuvvetli yağış geliyor Meteoroloji bu illerimizi uyardı: Kuvvetli yağış geliyor

İkinci turda ne yapacak?

Cem Küçük'ün "İkinci turda Kılıçdaroğlu ve Erdoğan" kaldığı durumunda ne yapacaklarına ilişkin soruya Oğan, terörle mesafe koyma şartı aradıklarını söyledi:

''Biz istişare ile siyaset yapan insanlarız. Biz bunu tabanımıza soracağız. Bize imza veren vatandaşlarımıza soracağız. Terörle aralarına mesafe koyma şartı getireceğiz. Terör örgütlerine uzantıları istemiyoruz. Cumhurbaşkanı adayları ile görüşme olur tabi.''