Dünya gazetesi yazarı Şeref Oğuz bugünkü yazısında seçim ekonomisinde asgari ücrete yüzde 80 zam gelmesinin sürpriz olmayacağını yazdı.

Bakan Özer: 2022 yılında 3 bin anaokulu kapasitesi ile yola çıkarken 5 bin 541 gibi bir sayıya ulaştık Bakan Özer: 2022 yılında 3 bin anaokulu kapasitesi ile yola çıkarken 5 bin 541 gibi bir sayıya ulaştık

Dünya gazetesi yazarı Şeref Oğuz, bugünkü yazısında asgari ücrete yüzde 80 oranında zam gelebileceğini belirtti.

Oğuz bugünkü köşe yazısının “Asgari ücrete en az yüzde 80 zam gelecek” başlıklı kısmında şunları kaydetti: "Seçim ekonomisi sürecinde asgari ücrete yüzde 80 ve üzeri oranda zam gelmesi sürpriz olmaz. Zira hükümetin önünde bir sandık var ve ücretlerdeki erozyonun toplumda yarattığı olumsuzluklar ortada… Bu ölçüt, sadece asgari ücret için değil, tabanfiyat, katsayı, kamu işçileri toplu sözleşme zammı, emekli maaşları, öğrenci kredileri ve benzeri tüm sosyal alanlarda geçerli olabilecek. Hal böyle iken üretim yaya kalacak fakat para yağmuru sebebiyle enflasyon vites büyütecek. Kısaca asgari ücretten girecek ve enflasyondan çıkacağız seçim ekonomisinde… Sonuç mu; elbette seçimin ardından zam fırtınası…"