Kamudanhaber - Özel Haber

Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücrete yüzde 30 zam gelirse ne kadar olur ? Yüzde 35-40 zam gelirse asgari ücret ne kadar olur ? Kamudanhaber sitesi olarak asgari ücrete yapılabilecek zam oranlarını ; işverene yansıyacak brüt asgari ücret ve net asgari ücret olarak hesapladık…

ASGARİ ÜCRET NE KADAR?

Asgari ücret mevcutta brüt 4 bin 203 lira 56 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak uygulanıyor.

Ekonomik alanda hayat pahalılığının artması başta gıda ürünleri olmak üzere ürünlere gelen zamlar asgari ücretli çalışan kesimi açlık sınırına mahkum ediyor.

Özellikle son aylarda döviz kurlarında yaşanan artışla paralel Temel ihtiyaç malzemelerine gelen zamlar , benzin be otogaz gelen zamlar hayat pahalılığını artırıyor.

2021 yılı asgari ücret görüşmeleri sendikalar İle hükümet arasında Aralık ayında yapılacak görüşmelerle belli olacak.

DİSK, 2022 yılı asgari ücret önerisini net 5 bin 200 TL olarak açıkladı.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ın çağrısı üzerine geçen hafta Türk-İş Genel Merkezi'nde Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve Türk-İş Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat bir toplantı gerçekleştirdi.
Toplantıda genel başkanlar, 2022'de geçerli olacak asgari ücretin belirlenmesi sürecinde izlenecek yol haritasını görüşerek bu süreçte temel alınacak ilkeler konusunda teknik düzeyde çalışmalar yapılmasını kararlaştırdı.

Kamudanhaber sitesi olarak ; 2022 yılında asgari ücrete yapılacak zam miktarını brüt ücret ve net ücret olarak bir tablo halinde hazırladık.

2022 yılında hükümetin minimum asgari ücrete yüzde 30 zam yapması bekleniyor .

Asgari ücrete yüzde 25 zam yapılması halinde 3.532 TL net asgari ücret ödenecek.

Asgari ücrete yüzde 30 zam yapılması durumunda net 3.674 TL net asgari ücret ödenecek.

Instagram Reels'ta para kazanma Türkiye'de aktif oldu... Instagram'dan nasıl para kazanılır? Instagram Reels'ta para kazanma Türkiye'de aktif oldu... Instagram'dan nasıl para kazanılır?

Asgari ücrete yüzde 40 zam yapılması durumunda net 3.956 TL ödenecek.

Kamudanhaber sitesi olarak hazırlamış olduğumuz asgari ücret zammı tablosunu yayınlıyoruz.