İstanbul'a kar yağışı için saat verildi. İstanbul'un bu bölgelerinde yağış başladı... İstanbul'a kar yağışı için saat verildi. İstanbul'un bu bölgelerinde yağış başladı...

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret miktarı ile ilgili görüşmeler son hız devam ederken gerçekleştirilmesi beklenen 3. tur için komisyon üyeleri 20 Aralık Salı günü bir araya gelecek. Üçüncüsü gerçekleştirilecek toplantıdan bu defa bir rakam çıkması bekleniyor.

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen iki turda ekenomık veriler değelendirilirken herhangi bir rakam telaffuzu gerçekleşmedi. Sözkonusu görüşmelerde hükümet; işçi ve işveren tarafının beklenti ve taleplerini dinledi.

15 üyeden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda kararlar, oy çokluğu ile belirlenirken, geçen yıl net 2 bin 825 lira olan asgari ücret, ocak ayında yüzde 50 artırılarak 4 bin 253 lira olmuştu.Temmuz ayındaki yüzde 30 artış ile birlikte asgari ücret kümülatif olarak 2022'de yüzde 95 artmış, net ücret 5 bin 500 lira olarak açıklanmıştı. Bu yıl komisyondan işçileri sevindirecek bir rakam çıkması bekleniyor.