Türkiye, 14 Mayıs'ta gerçekleşecek seçimlere hızla yaklaşırken, anket şirketleri saha çalışmalarını hızlandırdı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesinin ardından, yeni seçim anketleri merak ediliyor. Ancak sosyal medyada yayımlanan bir anketteki sonuçlar gündem yarattı.

Altın yatırımcıları bu habere dikkat! Gram altın 1.400 TL olacak! Tarih verildi... Altın yatırımcıları bu habere dikkat! Gram altın 1.400 TL olacak! Tarih verildi...

Ankete göre, Recep Tayyip Erdoğan Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak %43 oy alırken, Kemal Kılıçdaroğlu ise Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı olarak %57 oy aldı. Ancak, ankette sadece üç ilde yapıldığı iddiası sosyal medyada dolaşmaya başladı. MAK Danışmanlık tarafından hazırlandığı iddia edilen ankete ilişkin yapılan açıklamada ise böyle bir anket çalışmasının olmadığı belirtildi.

MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat, "MAK Danışmanlık tarafından böyle bir anket yapılmamıştır. Kişisel ve kurumsal ismimizi kullananlar hakkında Avukatlarımız TC Savcılığına gerekli yasal başvuruyu yapmaktadır" ifadelerini kullandı.