Piyasalardan gelen son dakika haberleri, akaryakıt fiyatlarına yönelik yeni iddiaları beraberinde getirdi. Sosyal medyada dolaşan haberlere göre, benzin ve motorine büyük bir zam geleceği konuşuluyor. Ancak, bu iddiaların doğruluğu henüz resmi bir açıklama olmadığı için netlik kazanmış değil.

Bakan Yerlikaya açıkladı: Diyarbakır'daki uyuşturucu operasyonlarında 13 buçuk milyon kök kenevir ve... Bakan Yerlikaya açıkladı: Diyarbakır'daki uyuşturucu operasyonlarında 13 buçuk milyon kök kenevir ve...

Son zamanlarda akaryakıt sektöründe yaşanan yükselişler, vatandaşları yeni bir zam beklentisine yönlendiriyor. Özellikle döviz kurlarındaki artışlar ve petrol fiyatlarındaki dalgalanmalar, akaryakıt fiyatlarının geleceği hakkında spekülasyonların artmasına neden oluyor.

Şu an itibarıyla İstanbul'un farklı bölgelerindeki benzin ve motorin fiyatları şu şekilde:

  • İstanbul Anadolu Yakası: 36.04 Türk Lirası (Benzin) / 36.40 Türk Lirası (Motorin)
  • İstanbul Avrupa Yakası: 36.14 Türk Lirası (Benzin) / 36.46 Türk Lirası (Motorin)
  • Ankara: 36.57 Türk Lirası (Benzin) / 36.95 Türk Lirası (Motorin)
  • İzmir: 36.70 Türk Lirası (Benzin) / 37.12 Türk Lirası (Motorin)

Sosyal medya üzerinde dolaşan "Bu hafta Benzine 3 Motorine ise 4 TL zam gelmesi bekleniyor" şeklindeki paylaşımlar ise halk arasında merak uyandırdı. Ancak, bu iddiaların resmi kaynaklar tarafından doğrulanmadığını belirtmek önemlidir.