Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversitelerde yüz yüze eğitim açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversitelerde yüz yüze eğitim açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, OHAL ilan edilen illerde yaşayan vatandaşların araç muayene sürelerinin ertelendiğini açıkladı. Bu kararla birlikte, 6 Şubat tarihinden OHAL süresinin sonuna kadar araç muayene süresi dolan vatandaşlar, OHAL sonrasındaki bir ay içerisinde araç muayenesi yaptırabilecekler. Bu süre boyunca araçlara herhangi bir ceza kesilmeyecek.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, "OHAL ilan edilen illerde yaşayan vatandaşlarımıza ait araçlar ile 6 Şubat tarihinden sonra bu illerde bulunduğu belgelendirilen araçların muayenelerinin geçerlilik süreleri uzatılmıştır" denildi. Söz konusu uygulamayla, vatandaşların muayene işlemlerini OHAL süreci sonrasında da rahatlıkla ceza yemeden yaptırabilmeleri amaçlanıyor.

OHAL sürecinde söz konusu uygulamaya tabi araçların OHAL süresinin sona ermesinden itibaren 1 ay sonrada muayeneleri cezasız olarak yapılabilecek ve bu süreçte varsa kesilmiş trafik cezaları da iptal edilecek.