Gerçekleşecek bu değişiklik ile birlikte gizlilik göstergelerinin daha dikkat çekici hale gelmeleri hedefleniyor.

7 Eylül tarihinde düzenlenecek etkinlikle birlikte tanıtılacak olan iPhone 14 ailesinin uydu iletişim bağlantısı özelliğine sahip olabileceği geçen günlerde yazılmıştı. Apple'ın, mikrofon ve kamera için kullanılan gizlilik göstergelerini çentiğin içine taşıyacağı duyuldu.
Webrazzi'nin haberine göre iPhone 14 modelleri ile birlikte uzun zamandır kullanılan çentik tasarımın değişeceği daha önce aktarılmıştı. 9to5Mac'in şirkette yakın kaynaklara dayandırdığı bir habere göre ise mikrofon ve kamera için kullanılan gizlilik göstergeleri çentiklerin içinde yer alacak. Gizlilik göstergeleri şu an için çentiğin dışında yer alıyor.

iPhone modellerinin sağ üst kısmında çentiğin hemen yanına yer alan mikrofon ve kamera gizlilik göstergeleri, iPhone 14 modelleri ile birlikte çentiğin içinde, ön kameranın hemen yanında yer alacak. Apple'ın Mac modellerinde benzer bir çözüm kullandığı da biliniyor. Mac modellerinde yer alan kamera gizlilik göstergesi de hemen kameranın sağ tarafında yer alıyor.


Hatırlatmak gerekirse Apple, kamera için yeşil, mikrofon için ise turuncu renginde gizlilik göstergeleri kullanıyor. Apple'ın gizlilik göstergeleri ile ilgili bir diğer planı ise göstergelere dokunulduğunda kamera ve mikrofonun hangi uygulamalar tarafından kullanıldığının gösterilmesi.

Bakan Dönmez Uluslararası Bor Sempozyumu'nda önemli açıklamalarda bulundu! Bakan Dönmez Uluslararası Bor Sempozyumu'nda önemli açıklamalarda bulundu!

Ortaya çıkan sızıntılara göre Apple, yeni bir kamera uygulaması üzerinde de çalışıyor. Yeni kamera uygulaması ile birlikte şu an için kamera uygulamasının alt kısmında bulunan kamera özelliklerinin üst kısma taşınması bekleniyor.