'Doları olan kaybeder' diyen Necmettin Batırel son tahminini duyurdu: Dolar kuru o rakamı görecek 'Doları olan kaybeder' diyen Necmettin Batırel son tahminini duyurdu: Dolar kuru o rakamı görecek

Ülkenin tamamını etkileyen depremler nedeniyle bir çok tedbir ve kolaylaştırıcı kararlar otoriteler tarafından uygulamaya koyulmuştu. Bunlardan bir tanesi de Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi'nin (AÖF) bahar dönemi ara sınavlarını online olarak yapma kararıydı. Sınavların online olması, neredeyse öğrencilerin tamamı tarafından sosyal medyada destek görmüştü.

Sınavlar ise 08.04.2023 tarihi itibarıyla resmen başladı. Ancak, sınavla ilgili skandal bir gelişme yaşandı.

Sınav Soruları Sızdırıldı

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi, her sınav için öğrencilere 24 saatlik süre tanıdı. 24 saat içerisinde sınavlarına girip tamamlamaları istendi. Ancak, sınavın daha erken saatleride sınava giren bir grup  öğrenci sınav sorularını kayıt altına aldı ve aralarında karşılaştırdılar. Soruların tüm kullanıcılar için aynı olduğunu gören öğrenciler, sınav sorularını "Telegram" isimli yazışma uygulamasından gruplarda paylaşmaya başladılar. Öte yandan pandemi döneminde de online sınav yapan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi, o dönemde soru havuzu oluşturup, her öğrenciye aynı soruları sormamış, havuzdan rastgele soru sorma sistemini kullanmıştı. Bu sınavda ise soruların tamamen aynı olması, soruları sızdıranların işini kolaylaştırdı.

Sorular PDF Dosyası Halinde Herkese Açık Paylaşıldı

İşte Soruların Sızdırıldığı Telegram Grubunda Yapılan Yazışmalar