Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret açıklaması

Antalya'ya bağlı olan Alanya ilçesinde erkek öğrenci yurdunda görevli olan eğitmen, 5 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yaptığı açıklamada, "Yargılama sürecine müdahil olarak, suçluların en ağır cezayı almasının yakın takipçisi olacağız. Mağdur çocuklara ve ailelerine yönelik başta psiko-sosyal destek olmak üzere hizmet modeli çalışmamız devam etmektedir." ifade etti.

EĞİTMEN 5 ÖĞRENCİYE CİNSEL İSTİSMARDA BULUNDU!

Alanya ilçesinde erkek öğrenci yurdunda görevli bir eğitmen, 14 yaşın altındaki 5 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı. Şüpheli G.R.U.'nun adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasının ardından açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, olayı yakından inceleyeceklerini bildirdi.

"YAKIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Bakanlık tarafından yapılan duyuruda, "Bazı basın yayın organlarında yer alan 'Süleymancıların yurdunda istismarı 5 erkek çocuğu anlattı. İstismarcı eğitmen serbest bırakıldı' şeklindeki haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür. Bakanlık avukatlarımız tarafından olayla ilgili suç duyurusunda bulunduk. Yargılama sürecine müdahil olarak, suçluların en ağır cezayı almasının yakın takipçisi olacağız. Mağdur çocuklara ve ailelerine yönelik başta psiko-sosyal destek olmak üzere hizmet modeli çalışmamız devam etmektedir." açıkladı.

TUTUKLANDI

Bugün öğle saatlerinde Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın verdiği talimatlar doğrultusunda, yeniden gözaltına alınan G.R.U., tutuklanarak cezaevine gönderildi.