Okulların Açılmasıyla Salgınlar Baş Göstermeye Başladı! Ne Gibi Önlemler Alabiliriz? Uzmanından Tavsiyeler Okulların Açılmasıyla Salgınlar Baş Göstermeye Başladı! Ne Gibi Önlemler Alabiliriz? Uzmanından Tavsiyeler

Ankara'da, okul servis ücretlerine yapılan zam oranı belirlendi ve yeni tarife açıklandı. Yapılan düzenlemeye göre, okul servis ücretlerinde ortalama yüzde 70'lik bir artış yapıldı.

Ankara'da okul servis ücretleri tarifesi, farklı kilometre aralıkları için belirlenen ücretlerle şekilleniyor. Buna göre, 0-3 kilometre arasındaki mesafe için yıllık ücret 10 bin 400 lira olarak belirlendi. 3-6 kilometre arası için ödenecek ücret ise 11 bin 460 lira olarak açıklandı. 6-10 kilometrelik mesafe için servis ücreti 13 bin 245 lira olarak belirlendi. 10-15 kilometre arasındaki mesafe için ödenecek ücret ise 15 bin 410 lira olarak hesaplandı.

15 kilometreyi aşan her kilometre için ise yıllık ilave 325 lira alınacak. Bu tarife düzenlemesiyle birlikte, öğrenci taşımacılığında yapılan ücret artışı dikkat çekiyor. Okul servis ücretlerindeki bu artış, veliler arasında tartışmalara neden olurken, ekonomik yükün daha da artması endişeleri beraberinde getiriyor.