Yarın Afyonkarahisar Kocatepe’de partisinin yol haritasına ilişkin yapacağı konuşma merak edilen Meral Akşener'in yerel seçimler için önemli mesajlar vermesi bekleniyor.

Akşener'in konuşmasına ilişkin Milliyet'ten Mehtap Gökdemir'e konuşan CHP'li bir yetkili, Akşener'in yapacağı konuşmanın kendileri için son derece önemli olduğunu söyledi. Akşener'in yapacağı açıklamalarla elini yükselteceğini ancak ittifak için kapıları kapatmayacağını belirtti:

“Meral Hanım’ın açıklaması önemli olacak bizim için. El yükseltecek. Sert bir açıklama olacak, ama diyalog ve müzakereye açık olacaktır. Çok majör bir ittifak sistemi değişikliği beklemiyoruz” 

 “Kendi tabanını konsolide etmek anlamında sert konuşacaktır. Ancak diyalog kapısını aralık bırakacaktır. İttifak kapısını kapatmayacaktır”

Yine kulislerde İYİ Parti tabanının iktidara karşı duruşunun değişme imkanı olmadığının altı çizilerek ekonomik koşullarda yaşanan olumsuzlukların CHP ve İYİ Parti arsında yerel seçimlerde iş birliğini zorunlu kıldığı konuşuluyor. Olası bir iş birliğinde CHP'nin İYİ Parti’ye büyük ilçelerin verilebileceği ancak partinin elinde olan büyükşehir belediyelerinin verilemeyeceği belirtiliyor. 

Öğretmenlere rotasyon geliyor;12 yılını dolduran öğretmenler yer değiştirecek… Öğretmenlere rotasyon geliyor;12 yılını dolduran öğretmenler yer değiştirecek…

Bu çerçevede İzmir, İstanbul, Trakya’da büyük bir ilçenin İYİ Parti’ye bırakabileceği konuşulurken, “Kazanmak için il belediyesi de verilebilir” şeklinde CHP'den sesler de yükseliyor.