Amerika’da doktora eğitimi alan Türk öğrenci, Ataşehir’de kaza yapacağı gerekçesiyle korna çaldığı araç sürücüsü tarafından önce darp edildi sonra bıçaklandı.

Amerika'da doktora eğitimi alan Fahri Yıldız i, tatil için ailesinin yanına Türkiye'ye geldi. Yıldız, aracıyla Ataşehir Vedat Günyol Caddesi üzerinde geçtiğimiz Salı günü seyir halinde olduğu sırada bir başka araç sürücüsüne kazayı önlemek amacıyla korna çaldı.

Aracıyla olay yerinden uzaklaşan Fahri Yıldız, cadde üzerine geldiği esnada tartışma yaşadığı sürücü tarafından önü kesildi. Araçtan inen saldırgan şahıs, Yıldız'ı önce darp etti ardından bıçakladı.

Dikkat! Elektrik, su, doğal gaz borçları siliniyor! Dikkat! Elektrik, su, doğal gaz borçları siliniyor!

Yaşanan olay sonrası şüpheli şahıs yanındaki bir başka kişiyle birlikte hızla olay yerinden uzaklaştı. Yaşan olay sonrası hastaneye kaldırılan Yıldız tedaviye alındı. Sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

“ARACIMIN KAPSINI AÇARAK BACAĞIMDAN BIÇAKLADIALAR”

Yaşanan olay sonrası konuşan Fahri Yıldız, “Amerika’da yazılım alanında doktora öğrencisiyim. Yaz tatilinde ailemin yanına Türkiye’ye geldim. Ataşehir’de aracımla eve doğru yönelmiştim. O esnada yanımdan hızla geçen aracı kaza yapmaması için kornayla uyardım.

Orada bir kaza yaşanmadı ben de yoluma devam ettim. Aracın beni takip etmeye başladığını gördüm. Biraz ileride de beni sıkıştırarak aracıyla önümü kesti.

Araçtan inen iki kişi bir anda saldırmaya başladı. Aracımın kapısını açarak bacağımdan bıçakladılar. Sonra da hızla olay yerinden uzaklaştılar.

Çevredeki vatandaşlar beni hastaneye kaldırdı. Bıçak 2 santim daha derine inmiş olsaydı felç kalabilirdim” dedi. (İHA)