Birçok ülkede enflasyon nedeniyle merkez bankalarının faiz artırımında bulunması ve ABD dolarının güç kazanması altın tarafında düşüşü beraberinde getirdi. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen işlemler neticesinde gram altın 964,6 liraya kadar geriledi.

Küresel piyasalarda Altın fiyatları düşüş gösteriyor. Dünyayı etkisi altına alan enflasyon nedeniyle merkez bankaları faiz artırımı yaparken dolar tarafında hızlı güçlenme meydana geldi. Fed'in faizi her seferinde artırması ve artırmaya da devam edeceğinin sinyallerini vermesi değerli metal altını geriletti.

Dolardaki yükselişin etkisiyle güç kaybına uğrayan Ons Altın 2,5 yılın dibinde işlem görüyor. Ons altın Nisan 2020'den bu yana gördüğü en düşük seviye olan 1626 dolara kadar geriledi.

3 milyonluk uyuşturucu özel üniversite aracında! Gözaltına alındılar… 3 milyonluk uyuşturucu özel üniversite aracında! Gözaltına alındılar…


Dolar endeksindeki güçlenmenin etkisiyle altın fiyatlarında düşüş devaam ediyor. 20 yılın zirvesinde seyreden dolar endeksi nedeniyle altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketin ortaya çıkmasını zor olarak gören analistler, Fed'in agresif faiz artırımlarına devam etmesi halinde altın fiyatı üzerinde aşağı yönlü baskının devam edebileceğini de öne sürdü.