İskoçya'nın Bağımsızlığını İsteyen Müslüman Başbakanın Dönemi Başladı İskoçya'nın Bağımsızlığını İsteyen Müslüman Başbakanın Dönemi Başladı

Elinde altını bulunan vatandaşların uzunca bir süre satış eğiliminde olmamaları gerektiğini vurgulayan altın uzmanı önümüzdeki günlerde altınım yatırımcılarını sevindireceği bilgisini verdi. 

“Altın fiyatları yükselecek mi?” şeklindeki sorularla sık sık muhatap olduğunu söyleyen İslam Memiş ,alım fırsatı olarak gördüğü alt seviyeyi açıkladı. 
 
A Haber ekranlarında açıklamalar yapan Memiş şöyle konuştu:

"2023'e yükselişle başladı altın. Ons altında 1865'e kadar yükseliş gördük, şu anda kar satışı yapılıyor. Yıllık bazda 1960 dolar kırıldıktan sonra 2000 üzerine ataklar olabilir.
Gram altın TL de yükselişle başladı. Dün 1140'a kadar yükseldi. 1114'ten yıla başlamıştı. 26 liralık değer artışı görüyoruz. 1131-1135 lira aralığında Kapalıçarşı'da, ekrandan farklı. Yatırımcılar bunu bilmeli. 1100'e kadar geri çekilme olabilir ama orta ve uzun vadede 1450'li rakamları beklemeye devam ediyoruz. Kısa vadeli geri çekilmeler, orta ve uzun vade yatırımcılarına alım fırsatı verecek. Resesyon beklentisi var, duraksama yaşanırsa güvenli limanlarda yükseliş olabilir."