Altın piyasasında son dönemdeki gelişmelere göre, Cuma günü ons altın 2.000 doların altına düşmüş ve yüzde 2'lik bir gerileme yaşamıştır. Bunun ardından altın, karışık ABD ekonomik verilerinin etkisiyle toparlanmaya çalışmaktadır ve piyasa katılımcıları, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırım beklentilerini yeniden değerlendirmektedir.

Citi, 2023 yılı için altın fiyat tahminlerini revize etmiş ve ortalama altın fiyatını yüzde 8 artırarak 2.050 dolara çıkarmıştır. Bu, Citi'nin altın piyasasına yönelik daha olumlu bir görüşünü yansıtabilir.

Sabah yazarı Burhanettin Duran: Muhalefetin, İstanbul ve Ankara'yı kaybetme ihtimali giderek büyüyor Sabah yazarı Burhanettin Duran: Muhalefetin, İstanbul ve Ankara'yı kaybetme ihtimali giderek büyüyor

Ons altın, güne 2.002 dolar seviyesinden başlamış ve gün içinde en düşük 1.995 dolar, en yüksek 2.006 dolar seviyelerini görmüştür. Şu anda ons altın, 2.004 dolar seviyesinde işlem görmektedir.

Gram altın da ons altındaki pozitif hareketle birlikte yükseliş kaydetmektedir. Gram altın, güne 1.247 TL seviyesinden başlamış, gün içinde en düşük 1.243 TL, en yüksek 1.250 TL seviyelerini görmüş ve şu anda 1.248 TL seviyesinde işlem görüyor.