Ons altındaki güçlü yükseliş gram altına da pozitif yansıdı. Gram altın fiyatları 1178.8 lira ile tarihi yüksek seviyeye çıktı. Altın fiyatları yükselişini sürdürüyor. Bir gün yükselip ertesi gün dinlenmeye çekilen altın bugün tarihi rekor kırdı. Ons altının 1949 dolara kadar yükselmesiyle birlikte gram altın da 1178.8 lirayı gördü.


Küresel enflasyonun durulmaya ve etkisini azaltmaya başlaması ile birlikte altın’da da artış hızlandı. Hindistan ve Çin  gibi nüfusu hayli fazla ülkelerin de talep artışı ile birlikte ONS altın 1949 doları gördü. Bu artış gram altına 1178.8 lira olarak yansıdı.

YSK duyurdu: Seçimde Görev Alacak Öğretmenler Dikkat. YSK duyurdu: Seçimde Görev Alacak Öğretmenler Dikkat.


Altın’daki yükseliş devam edecek mi? Yeni rekorlar bekleniyor mu?


Altındaki bu artış ile birlikte yatırımcıların gözü bir anda altına yöneldi. Altındaki bu artışın devam edip etmeyeceğini merak eden yatırımcılar uzmanların bu konudaki görüşlerini de merak ediyor.


Ayşin Erdem - Dinamik Yatırım Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı


Altın fiyatlarına ilişkin hareketi yorumlayan Dinamik Yatırım Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı Ayşin Erdem "Tarım dışı istihdam verisinin beklentilerin üzerinde gerçekleşmesine rağmen ortalama saatlik kazançlarda görülen gerileme neticesinde ABD 10 yıllık tahvil getirilerinin %3,75’ten %3,70’e gerilemesi ve dolar endeksindeki gevşeme Fed’e yönelik yumuşama beklentilerini güçlendirmesiyle Altın 1854 seviyesi üzerinde fiyatlanmaya başladı. Bu seviye üzerinde kalıcılık sağlanması halinde 1922 ve 1995 direnç seviyeleri hedeflenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1805 destek seviyesini izliyor olacağız" dedi.