ABD'den gelen veriler sonrasında altın ONS fiyatlarındaki düşüş devam ediyor.

Gram altın fiyatları 1100 tl seviyelerinin altına düşerek yatırımcıya panik yaşatırken altın almak isteyenlerede alım yapılabilirmi sorusunun cevabını aramaya koyuldu.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk altın yatırımcılarına uyarılarda bulundu.

Kılıçdaroğlu'nun taktığı Marteniçka bilekliği ne anlama geliyor ve neden taktı? Kılıçdaroğlu'nun taktığı Marteniçka bilekliği ne anlama geliyor ve neden taktı?

Yıldırımtürk;  "Geçen ay 1185 liraları gören gram altın bu ay için 1100 seviyelerine düştü. Ekran fiyatıyla serbest piyasadaki fiyat farkının açıldığını da görüyoruz. Geri çekilmelerin alım fırsatı olduğunu söyleyebiliriz. Zaten vatandaşta bunu değerlendiriyor. Fiyatlar düştüğü zaman vatandaşlar hemen elinde nakit varsa bunu altına çeviriyor. Borsa'da yaşanan kayıpların ve kripto paralara güvenin azalması da iç piyasada altın fiyatlarını artmasını etkiliyor. Bu sebeple alım için tam fırsatı." diye konuştu.

Sonuç olarak; FED faiz politikaları aldığı faiz artırımlarıyla altın'da oynaklık beklendiği yorumunu yaparak ilerleyen günlerde alım veya satıma hazır olunması yorumunda bulundu.