Dün ATO Congresium’da düzenlenen tanıtım toplantısında "Ortak Politikalar Mutabakat Metni" 6 genel başkanın katıldığı toplantıda kamuoyu ile paylaşıldı. 9 başlıkta 2 binden fazla düzenlemeyi içeren metnin ardından AK Parti'den ilk yorum bugün geldi.

Yazıcı, Altılı Masa'nın hükümet programı niteliğindeki metin için "Ortada aday yok ama uygulanacak program var bu da ilginç! Nerede ne buldularsa toplayıp koymuşlar"  dedi.

Altın alacaklar dikkat! İslam Memiş altın almak için en doğru zamanı açıkladı Altın alacaklar dikkat! İslam Memiş altın almak için en doğru zamanı açıkladı

 Altılı Masa'nın henüz kamuoyuna adayını duyurmadan hükümet programı metninin paylaşılmasını eleştiren Yazıcı, "Kaptan olmadan uygulamaya dönük metin paylaşmak etik de değil, rasyonel de değil. Hayal peşindeler" diye konuştu.

Hayati Yazıcı, ayrıca Altılı Masa'nın aday belirleme sürecinin zor geçeceğini belirterek, "Erdoğan gibi bir liderin karşısına çıkaracaklar, işleri hiç kolay değil herkesin yapması da mümkün değil" dedi.