TBMM'de basın toplantısı düzenleyen CHP’li Özkoç'a Millet ittifakı adayının gündemde belirsizliğini koruduğu hatırlatılarak, adayın ne zaman açıklayacağına ilişkin soruya Altılı Masa'nın 30 Ocak'ta bir toplantı gerçekleştireceğini, Ocak ayından sonra da adayı kamuoyuna duyurucaklarını şu sözlerle yanıt verdi:

Kahramanmaraş’taki depremler beklenen İstanbul depremini tetikler mi? Kahramanmaraş’taki depremler beklenen İstanbul depremini tetikler mi?

 “Biz bir takvim açıkladık. Ayın 30’unda 6’lı masa tekrar bir araya gelecek. Bir sunum gerçekleştirilecek. Ocak ayından sonra da adayı açıklayacaklar” 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugünkü Grup Toplantısında seçim günü için 14 Mayıs tarihini işaret etmesine ise CHP'li Özkoç, kararlarını daha önce net olarak açıkladıklarını 6 Nisan'dan önce olacak her seçime ‘Evet' diyeceklerini belirterek, “Biz kararımızı net olarak açıkladık. 6 Nisan’dan önce olacak her seçime ‘Evet deriz’ dedik. Şimdi onlar kendileri için bir seçim tarihi belirliyor. Nasıl çıkartmak istiyorlarsa öyle çıkartacaklar” dedi.