Dün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Genel İdare Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Altılı Masa'nın milletin iradesini yansıtma kabiliyetini kaybettiğini, tek bir kişinin adaylığına onay verecek bir noter masasına dönüştüğünü söyledi.

İYİ Parti lideri, 5 partinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığında geçtiğimiz gün düzenlenen Millet İttifakı Liderler Zirvesi'nde mutabakat sağladığını, ancak partisinin bu adaylığa olumsuz baktığı gerekçesi ile masadan ayrıldıklarını açıkladı.  

Geniş yankı uyandıran açıklamalarının ardından Akşener'e ilk davet Cumhur İttifakı ortaklarından Büyük Birlik Partisi Mutafa Destici'den geldi. Destici, Meral Akşener'e, "Cumhur İttifakı ile hareket ederse memnuniyet duyarız." çağrısında bulundu.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın Şahan Gökbakar'a Attığı Pembe Taytlı Recep İvedik Göndermesi Tepki Çekti! Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın Şahan Gökbakar'a Attığı Pembe Taytlı Recep İvedik Göndermesi Tepki Çekti!

Ayrıca dün Meral Akşener'in masadan ayrıldıklarına yönelik açıklamalarının ardından gündeme geçtiğimiz Aralık ayında özel bir televizyon kanalında Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'nin Altılı Masa'nın önümüzdeki günlerde dağılacağına yönelik sözleri geldi. Öngörülerinin doğrulanması üzerine dikkatleri üzerine çeken İnce'den Akşener'e bir davet çağrısı geldi.

Muharrem İnce dün katıldığı bir televizyon programında, Akşener'in açıklamalarını değerlendirdi ve ortaklık çağrısında bulundu:

"Aklı ve bilimi kullanıyorum. Altılı Masa dağılacak dediğimde müneccim değilim ki ben ama nereden biliyorum; Altılı Masa 'Türklük tartışılacak, anayasanın ilk 4 maddesini tartışmaya açacağız, biz altı lider bir araya gelip imzalayacağız sonra Cumhurbaşkanı gereğini yapacak' derse bunların Türkiye'yi değil, Cumhurbaşkanlık yönetmek gibi bir derdi var. Bunların seçim kazanmak, Türkiye'yi yönetmek gibi bir dertleri yok. Bir pastadan pay alma derdine düşmüşler. Burada Altılı Masa'yı yönetemeyen memleketi hiç yönetemez. Akıl, bilim ve memleket sevgisi yok.

Ben bu seçimi kazanacağım merak etmeyin. Bu memleketi akılla yöneteceğiz, ahlakla yöneteceğiz, adalet ile yöneteceğiz.''

Sunucunun ''Siz Meral Akşener'i veya Meral Akşener sizi davet ederse ne olur?" sorusuna da cevap veren İnce, "Sayın Meral Akşener, Başbakan olsun, razıyım. Başbakan olmak istiyordu. Ben Cumhurbaşkanı adayıyım"