Yarın Meral Akşener'in ev sahipliğinde toplanacak altılı masa ''söylem birliği'' belirleyecek.

Elon Musk'tan tartışma yaratan paylaşım: Manchester United’ı satın alıyorum Elon Musk'tan tartışma yaratan paylaşım: Manchester United’ı satın alıyorum

Muhalefet partilerinin bir araya gelmesiyle kurulan 6’lı masa yarın altıncı kez bir araya gelecek.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ev sahipliğinde buluşacak.
Cumhuriyet'ten Gamze Kolcu'nun haberine göre; “Üçüncü Mustafa Kemal Zirvesi” adı verilen toplantıda liderler, önceki beş buluşmadan farklı olarak saat 14.00’te, öğle yemeğinde bir araya gelecek. Bu değişikliğin, 'toplantıların uzun sürmesi ve bildiri yayımının geç saate kalması' nedeniyle yapıldığı öğrenildi.
Toplantıda liderlerin, Erdoğan’ın açıkladığı 'üçüncü kez adaylığı' ve bunun ardından kamuoyunda başlayan 'aday olup olamayacağı tartışmalarını' değerlendirmesi bekleniyor. Liderlerin bu konuda görüş alışverişinde bulunacağı ve bir “söylem birliği oluşturacağı” dile getiriliyor.

Aday gündemi gelecek ay
Edinilen bilgiye göre, iktidar kanadından 6’lı masaya yönelen 'adayınızı açıklayın baskısına karşı nasıl bir tavır alınacağına' da üçüncü Mustafa Kemal Zirvesi’nde karar verilecek. Toplantının ardından liderler bir aday açıklamayacak, aday belirleme süreci ağustos ayında Saadet Partisi’nde yapılacak zirvenin gündeminde olacak.