Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yalçın, hükümetin sunduğu zam teklifini eleştirerek, teklifin beklentilerini karşılamadığını ve kamu görevlilerinin mağduriyetine neden olduğunu ifade etti.

Yalçın, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Gelen teklife baktığımızda bir önceki tekliften 2 puan yukarı çıkılmış olması tekliflerimizin anlaşılmadığını gösteriyor. Bu açıdan önce hayretlerimi ifade ediyorum. Merkez Bankası’nın 2024 enflasyon hedefi yüzde 33 olarak ortada dururken tekliflerin 23’lü, 25’li rakamlarda geziyor olması anlaşılabilir değil."

Ek MTV'de gecikme zammı belli oldu Ek MTV'de gecikme zammı belli oldu

Masanın işleyişine vurgu yapan Yalçın, refah payının masada görmezden gelinmemesi gerektiğini belirtti. Refah payı konusunun henüz masada ele alınmadığını ifade eden Yalçın, "Masayı sonuna kadar iştigal edeceğiz, biz çözümden yanayız. Bu zeminde konuşulacak pek fazla bir şey yok ama biz çözümden yanayız. Kamu işveren heyetini yeniden değerlendirme yapmaya davet ediyorum. Tekliflerimiz değerlendirilmezse bir sendika ne yapması gerekirse onu yapacağız" şeklinde konuştu.