İYİ Parti Lideri Akşener, Kılıçdaroğlu'nun adaylığı hakkında açıklamalarda bulunarak, altılı masada Kılıçdaroğlu'nun adaylığına ilişkin herhangi bir konuşma olmadığını belirtti.

Siyasette erken seçim ve muhalefetin cumhurbaşkanı adayı tartışmaları devam ediyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili “Benim ismim üzerinde uzlaşma sağlanırsa, ben hazırım” çıkışı yaptı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kılıçdaroğlu'nun adaylık açıklamasına ilişkin "Bu masada oturan genel başkanlar böyle bir şeyi bana teklif ederlerse hazırım, onur duyarım. Ama bu noktada hiçbir konuşma olmadı" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Yeniçağ TV'de gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık açıklamasına ilişkin olarak da değerlendirmede bulundu. Akşener, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun davetiyle altı genel başkan bir masanın etrafında toplandı. Kılıçdaroğlu bu altılı masadan bir cumhurbaşkanı adayı çıkmasını istedi. Bu altılı masanın içinde diğer arkadaşlarımızın Millet İttifakı'nın içinde yer alıp almayacağını göreceğiz. Ama parlamenter sistemde anlaştık" dedi.

Eski erkek arkadaşını sokakta çakıyla yaralayıp, kendini ihbar etti Eski erkek arkadaşını sokakta çakıyla yaralayıp, kendini ihbar etti

Altılı masadaki tüm liderlerin aday olma hakkının olduğunu söyleyen Akşener, tek aday üzerinden yürütülmesi gerektiğini deklare ettiklerinin altını çizdi. Akşener, Kılıçdaroğlu'nun adaylık açıklamasına ilişkin olarak şunları kaydetti:

"Bu masada oturan genel başkanlar böyle bir şeyi bana teklif ederlerse hazırım, onur duyarım. Ama bu noktada hiçbir konuşma olmadı."