Uyuşturucu Kaçakçılığına Çocukları Alet Ettiler Uyuşturucu Kaçakçılığına Çocukları Alet Ettiler

 26 Ocak'ta ev sahipliği yapacağı Altılı Masa toplantısı ve Cumhurbaşkanı adaylığı meselesi hakkında konuşan İYİ Parti lideri Akşener'in Saraçhane buluşması hakkında söylediği sözler gündem oldu.

26 Ocak'ta gerçekleştirilecek toplantıda aday belirleme yöntemini konuşmaya başlayacaklarını açıklayan Akşener,  sandık güvenliği konusuna değinerek,''Birbirinden farklı altı kişi var. Farklılıklara saygı duyuyoruz. Neticede seçim Başkanlık sistemiyle yapılacak. Yani tek kişi seçimi olacak. Biz Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem çalışmalarını tamamladık. Sandık güvenliği konusunda her sandığa insan koyabilecek durumdayız. Sandık güvenliği çalışması çok güzel gidiyor. Son olarak da adayı belirleyeceğiz ve masa muhtemelen bir ittifaka evirilecek.'' diye konuştu.

Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı neden bu kadar öne çıkardığına ilişkin soruya verdiği yanıtta YSK üyelerine 'alenen hakaret' ettiği gerekçesi ile hakkında açılan davadan 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası ve siyasi yasak alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na destek olmak için gerçekleştirilen Saraçhane buluşmasında bütünleşmenin sağlanamadığını, belirtti.

''Ben iki arkadaşımız nezdinde diğer belediye başkanlarımıza dikkat çekmeye çalışıyorum. Bu belediye başkanları elbette CHP'li başkanlar. Ancak Millet İttifakı'nın adayları oldular. Onların başarısızlığı bize yazar. Hem Mansur Bey'in tehdit altında olduğunu düşünüyorum hem İmamoğlu'na yapılan hepimize yapıldı. O yüzden o gün Saraçhane'ye giderken bütün liderleri aradım. Hepsine ‘gidelim' dedim. Kalabalık güçtür. Tayyip Bey cezaevine giderken ben de oradaydım. Bütün DYP oradaydı. Herkesin işi vardı. Ben gittim. Ekrem Bey, ‘Bekler misiniz? Kısa bir konuşma yapar mısınız?” dedi. Kabul ettim. Konuştuktan sonra otobüsten inmeyip Ekrem İmamoğlu'nun konuşmasını dinledim. Ekrem İmamoğlu oranın öznesiydi. Ancak özne kalmadı. Sahiplenmemek kabahat olacakken sahiplenmek kabahat oldu. Bütünleşmeyi sağlayamadık.''