Ankara Valiliği, Sağanak Yağış Nedeniyle Sel ve Su Baskınlarına Karşı Uyardı Ankara Valiliği, Sağanak Yağış Nedeniyle Sel ve Su Baskınlarına Karşı Uyardı

 İYİ Parti tarafından Saraçlar Caddesi'nde düzenlenen mitingde Meral Akşener,  yaptığı konuşmada, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'ye destek istedi. "Bir oy Kemal'e, bir oy Meral'e" diyen Akşener, iktidara gelmeleri durumunda vatandaşların problemlerini çözeceklerini vurguladı.

Akşener, ihmal edilen kesimlerin haklarını iktidarları döneminde vereceklerini, özellikle polislerin terör tazminatlarını hak ettikleri noktaya getireceklerini belirtti. Ayrıca askeri okulların açılacağı, 100 bin öğretmenin atanacağı, köy okullarının tamamının yeniden açılacağı ve hukuk, adalet ve yargı bağımsızlığının getirileceği sözünü verdi.

Akşener ayrıca, köylerde tarım yapma kararı veren gençlerin 5 yıl boyunca Bağ-Kur ya da SGK primlerinin devlet tarafından ödeneceği vaadinde bulundu. Ekonomi ve dış politikaları eleştiren Akşener, bütün Suriyelilerin ülkelerine gönderileceğini dile getirdi. Edirne'nin önemli bir tarım şehri olduğunu belirten Akşener, sulama yatırımlarının tamamlanmadığını ve tarım ürünlerinin ithal edildiğini söyledi. Akşener, Edirne'nin tarihi açıdan dünyanın en önemli şehirlerinden biri olduğunu ve turizm konusunda dünyanın en önemli şehirlerinden birisi haline getirilebileceğini belirtti. Ayrıca Edirne'nin meşhur tava ciğerinin ihracatının mümkün olduğunu ve dünyaya tanıtılabileceğini sözlerine ekledi.