AK Parti yönetimi, sahaya indiğinde vatandaşla görüşmeleri hakkındaki izlenimlerini paylaştı. Buna göre vatandaşların büyük kısmı, en çok gıda ve akaryakıt fiyatlarından, ardından yüksek kira artışları ve EYT’lilerin durumundan şikayetçi.

YÖK Başkanı vakıf üniversitelerine seslendi: Ekstra bir indirim kampanyası yapmanızın faydalı olacağını düşünüyoruz YÖK Başkanı vakıf üniversitelerine seslendi: Ekstra bir indirim kampanyası yapmanızın faydalı olacağını düşünüyoruz

AK Parti yönetimi ve milletvekilleri, Kurban Bayramı ve sonrasında yaptıkları vatandaş ziyaretlerinde, bilhassa büyükşehirlerdeki görüşleri ve şikayetleri dinledi.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre, vatandaşların büyük bölümü, hayat pahalılığı konusunda en çok gıda ve akaryakıt fiyatlarındaki artışlardan şikâyet etti. İkinci olarak yüksek kira artışları ve EYT’lilerin durumundan bahsedildi.

'CUMHURBAŞKANI'NA GÜVEN YÜKSEK'
AK Parti milletvekillerinin saha izlenimlerinde şu ifadeler yer aldı:


"AK Parti’nin sahadaki karşılığı önceye oranla daha iyi durumda. Özellikle temmuz zamları, buğday fiyatlarının açıklanması, 3600 ek gösterge, asgari ücret artışı gibi konulardan memnuniyet var. Arazi bizim beklediğimizden daha olumlu. Cumhurbaşkanı’na olan güven yüksek görünüyor. İbre yeniden AK Parti’ye dönmüş. Özellikle çiftçiler son 20 yılın en memnun dönemini yaşadıklarını dile getiriyor.

Yapılan ziyaretlerde prim gün sayısını doldurmalarına rağmen yaşlarını tamamlamadıkları için emekli olamayan, ancak ileri yaşta oldukları için iş de bulamayanların sıkıntılarını dinleyen milletvekilleri, 2023’ün ilk günlerinde bu problemin çözüleceğini anlattı."