Gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Numan Kurtulmuş, seçimlere az bir süre kala Altılı Masa üyesi Ahmet Davutoğlu'nun cumhurbaşkanı adayı kim olursa olsun Cumhurbaşkanı adayının yanında 6 parti başkanının imza ve karar yetkisi olacağını açıklamasını hatırlatarak, benimsedikleri anlayışı şu sözlerle eleştirdi:

"2 tanesi esas, 4 tanesi de teferruat, birkaç tanesi de görünmeyen. Şimdiden diyorlar ki herhangi bir konuda hareket edeceğimiz zaman 6 tane genel başkan da imza atacağız. Böyle bir yönetim olur mu? 6 tane adam ortak kararla yönetmeye kalksalar köşe başındaki bakkal dükkanını dahi yönetemezler."

Dün kamuoyunda infial yaratan İsveç'teki Türk Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim'e yapılan saldırıyı şu sözlerle lanetledi:

MEB resmi yazı yayınladı: Özel okullar ve özel rehabilitasyon merkezleri de 13 Şubat’a kadar tatil edildi… MEB resmi yazı yayınladı: Özel okullar ve özel rehabilitasyon merkezleri de 13 Şubat’a kadar tatil edildi…

"İsveç bu insanlık dışı, faşist, İslam dışı eyleme göz yumarak, bunu polis kordonu altında gerçekleşmesini sağlayarak aslında ateşle oynamıştır. O yanan bütün Avrupa'yı tutuşturan, bütün insanlığı içten içe kemiren insanlık düşmanı bir caninin tutuşturduğu ateştir. Lanetliyoruz."