İsveç'in başkenti Stockholm'de  terör örgütü PKK/YPG destekçilerinin gerçekleştirdiği provokasyonda Türkiye'yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan görüntülerin ortaya çıkması neredeyse infial yaratmış birçok isimden art arda tepki yağmıştı. Tepki veren partilerden biri de İYİ Parti oldu. İYİ Parti'nin net olarak ortaya koyduğu tavrın ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ortaya koyulan tavrı çok değerli bulduklarını şu sözlerle ifade etti

Öğretmenlere yeni sınav görevi ilanı! Başvurular nereden ve ne zaman yapılacak? Öğretmenlere yeni sınav görevi ilanı! Başvurular nereden ve ne zaman yapılacak?

"İsveç'te terör yandaşlarının Cumhurbaşkanımıza ve Türkiye Cumhuriyeti'ne dönük saldırısı karşısında, İYİ Parti yöneticileri tarafından ortaya koyulan tavrı değerli buluyoruz. Cumhurbaşkanımıza ve Türkiye Cumhuriyeti'ne yapılan saldırı karşısında siyasi partilerin teröre karşı güçlü dayanışma göstermesi tüm dünyaya verilen bir mesajdır."

Ayrıca geçtiğimiz gün sağlık sorunu yaşadığı için hastaneye kaldırılan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e geçmiş olsun dileğinde de bulundu.