14 Mayıs'ın geride kalmasının ardından seçim sonuçlarına ilişkin  Haber Global canlı yayınında önemli değerlendirmelerde bulunan AK Parti'li Ali İhsan Yavuz, CHP listelerinden 14 Mayıs seçimlerine girme kararı alan Gelecek, DEVA, Saadet ve Demokrat Partili 38 isim milletvekili hakkında dikkat çeken sözler kullandı.

Konuk olduğu programda ''CHP listelerinden Meclis'e giren vekiller yemin sonrası ilerleyen süreçlerde başka partiye geçebilir mi?" sorusuna Yavuz, şu sözlerle yanıt verdi:

Kritik MGK toplantısından "Suriyeli mültecilerin geri dönüşü" ile ilgili açıklama Kritik MGK toplantısından "Suriyeli mültecilerin geri dönüşü" ile ilgili açıklama

 "Bu vekiller yemin sonrası ilerleyen süreçlerde başka partiye geçebilir mi?" sorusuna "Elbette ki geçebilir, onu göreceğiz"

''BİRÇOK GENEL BAŞKAN DEĞİŞİR''

Millet İttifakı ortakları olan partilerin genel başkanlarının milletvekili olmadığına dikkati çeken Ali İhsan Yavuz, genel başkanların kendilerini teslim ettiğini söyledi:

"Birçok genel başkan değişir. İttifakların tarzı değişir. Hiçbir genel başkan vekil seçilmedi. Partiler geleceği düşünmedi, yarını düşünmediler kendilerini teslim ettiler."

''SANDIKTA BİLE OLAMAYACAKLAR''

Gelecek Partisi'nde yaşanan yaprak dökümüne işaret eden Ali İhsan Yavuz, 14 Mayıs seçimleri ile berabaer birçok kişinin inandırıcılığını kaybettiğini söyledi:

"Dün Gelecek Partisi'nden onlarca kişi ayrıldı. Durdukları yerleri sorguluyorlar. Bu durumda genel başkanların değişmesi de normal. Partilerin durdukları yerler de değişecek. Parlamenter sistemle yatıp kalkan bazı partiler bunu bıraktı. İttifakların tarzı kesinlikle değişecek.
Gelecek seçimlerde o ittifakın içerisindeki bazı partiler sandıkta bile olamayacaklar. Bazı kişilere kimse artık inanmayacak. Anketçilere inanılmayacak. Bazı kişiler inandırıcılığını kaybetti."

''MİLLET İTTİFAKI DAĞILIR''

Millet İttifakı'nın kesinlikle dağılacağını belirten AK Parti'li Ali İhsan Yavuz, bundan sonraki süreçte kavgaların kaçınılmaz olduğunu vurguladı.

"Millet İttifakı kesinlikle dağılır! Bunun dağılmama ihtimali yok. ATA İttifakı da aynı şekilde, bakın dağıldı! Biri Hanya biri Konya diyor. Vesayetçilerle kavga başlar. Şunu iddia ediyorum, bir kısım partiler bir kısım yerler vesayet altına alındı. O zaman bu kavga başlar hatta başladı."