Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı konuşmasından satır başları:

-Çalışmalarımızı aynı tempoyla 2023'e kadar sürdüreceğiz. Her seçim önemlidir. Bu seçimlere küresel krizlerin dünyadaki yönetim ve ekonomik sistemi kökünden sarsıldığı bir dönemde giriyoruz.

Atatürk’ün Latife Hanım’a yaptığı evlilik teklifi yıllar sonra ortaya çıktı Atatürk’ün Latife Hanım’a yaptığı evlilik teklifi yıllar sonra ortaya çıktı

-İlk işareti 2008 küresel finans kriziyle başlayan salgınla yeni bir merhaleye ulaşan bu sarsıntı Ukrayna'aki savaşla birlikte güvenlik boyutu da eklendi.

-Kimi küresel dengesizliklerden ekonomik tuzaklardan dalgalanmalara rağmen milletimizin refah düzeyini yükselttik. Şimdi bu emeklerin mücadelelerin altyapının asıl meyvesini toplayacağımız büyük Türkiye inşasını tamamlayacağımız bir dönemin eşiğindeyiz. Bu seçim Ak Parti için Tayyip Erdoğan için değil Türkiye için önemlidir.

Bu adamın neyden haberi var ki?
-Muhalefet tarafının tek taahhüdü 20 yıl öncesine getirmektir. Kılıçdaroğlu yeni bir hedef ortaya koydu. Kılıçdaroğlu kavga etmeye geldiğini açıkça söyledi. Bu zatın bizimle eleştirilerine bakıyor hak ettiği cevabı veriyoruz. Bu zatın söylediklerinin yarısı yalan yarısı yanlış. Dün çıkmış Erdoğan Suriye meselesini BM'de gündeme getirdi mi diye soruyor. Bu zat anlaşılan o ki hiçbir BM toplantısını takip etmiyor. Yine çıkmış Erdoğan bu meseleyi Avrupalılarla konuşmuyor diyor. Yüzlerce görüşme yaptığımızdan bize verilen sözlerin tutulmadığından haberi yok. Bu adamın neyden haberi var ki?

-Bu adamı Ankara'dan İstanbul'a teröristlerle yürüdüğünü çadır kurduğunu görürsünüz. Bütün teröristlerin cenaze törenlerine katıldığını görürsünüz. Bu tür bir insandan yalandan başka ne beklenir? Bu zatın dünkü hezeyanlarına parti sözcümüz gerekli cevabı verdi.

'Kavga etmeye geliyorum' tartışması
-Bu zatın geçtiğimiz haftalarda ifade ettiği "Kavga etmeye geliyorum" sözü ve "Ya bana katılın ya önümden çekilin" meydan okumasını farklı yere koyuyorum. Kavga elbette siyasette vardır. Bu FETÖ'cüler kaldığımız yeri bombalamadılar mı, korumalarımızı şehit etmediler mi? Biz Atatürk Havalimanı'na geldiğimizde onbinler oradaydı ama bu Bay Kemal tankların arasından FETÖ'cülerin desteğiyle çıkıp Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine gitmişti. Bu böyle ürkek korkak biridir. Utanmadan haberim olsaydı ben de beklerdim demişti. Sen de öyle bir yürek ciğer yok ya! Kavga ettik diyor. Biz ettik biz sen edemezsin. 

Bela olmaya geliyorlar
-Bunlar kiminle kavga etmeye geliyor? Milletle, hak ve kazanımla kavga etmeye geliyor. Türkiye'yi yeniden tek parti faşizmine geri döndürmek zulmü yoksulluğu sefaleti hortlatmaya geliyor. Milletin başına bela olmaya geliyorlar. Kurdukları masa daha seçimleri görmeden sallanmaya başladı. Vitrin için alıyorlar. Siz rozet takarsınız sonra söker alırsınız. Kimi sığınmacılar üzerinden nefret suçu işliyor.