Ahmet Hakan, bugün yayımladığı köşe yazısında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun cezasının açıklandığı gün artık kimsenin onu tutamayacağını, Kılıçdaroğlu'nun da artık bir şey yapamayacağını düşünürken CHP liderinin nasıl da boşuna hafife aldıklarına dair duyduğu şaşkınlığı belirtti. Çok konuşulacak köşe yazısı ise şu şekilde:

Deprem bölgesinde hipotermi riski! Hipotermi nedir ve neden olur? Deprem bölgesinde hipotermi riski! Hipotermi nedir ve neden olur?

"Ekrem İmamoğlu’na yargı cezası geldiği gün, herkesin aklından geçenler benim de aklımdan geçiyordu: Bu iş bitti / İmamoğlu’nu artık kimse tutamaz / Altılı Masa’nın yapamadığını yargı yaptı / Kılıçdaroğlu bu topu çıkaramaz.

Ah ah! Nasıl da küçümsemişiz Kemal Bey’i. Nasıl da hafife almışız. Şu işe bakın hele! Üç günde “şak” diye söndürmeyi başardı İmamoğlu fırtınasını.

Nasıl yaptı?

Şöyle: Olaya süper soğukkanlı yaklaşmasını becerdi / Gecikmesinden kaynaklanan hasarı, telafi mekanizmasını hızla çalıştırarak onardı / Parti içinden İmamoğlu fırtınasına kapılanları anında rehabilite etti / Akşener’i, 'parti içime karışma”'diyerek hizaya getirdi / İmamoğlu’nu, 'rakip' olmaktan çıkarıp, 'evlat' durumuna getirdi / İmamoğlu’na, 'CHP ailesinin adayı Kılıçdaroğlu’dur' dedirtti.

Hükmümü veriyorum: Adaylık taktiklerinin, adaylık stratejilerinin, adaylık oyunlarının kralı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş falan... Kıyısından bile geçemez Kemal Kılıçdaroğlu’nun. Fakat bir kusurcuğu var Kemal Bey’in: Maalesef ahaliden oy alabilmeyi başaramıyor."