Seçim tarihinin 14 Mayıs 2023 olarak ilan edilmesinin ardından Ankara'daki siyasi trafik yoğunluk kazandı. 

Vakıfbank'tan görülmemiş konut kredisi! Düşük faiz oranı 180 ay vade farkıyla... Vakıfbank'tan görülmemiş konut kredisi! Düşük faiz oranı 180 ay vade farkıyla...

İlan edilen takvime göre seçimlere 2 ay gibi bir süre kaldı ve tüm siyasi partiler, seçim çalışmalarına start verdi.

Millet İttifakı'nın adayının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunun açıklanması üzerine AK Parti, ittifakı genişletme çalışmalarına hız verdi. Geçtiğimiz gün HÜDA PAR, Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmayacağını ve Cumhurbaşkanı  Erdoğan'ı destekleyeceğini açıkladı. Yeniden Refah Partisi ile de AK Parti heyeti Binali Yıldırım Başkanlığında bir araya geldi ve yapılan görüşmelerin ardından kamera karşısına geçen parti yetkilileri, ittifak için somut adımların atılabileceğine yönelik mesaj verdi.

Bugün de Cumhur İttifakı'nın genişleme politikasına değinen Ahmet Hakan, köşe yazısında şu ifadelere yer verdi:

''Bazıları Erdoğan’ın HÜDA-PAR ve Yeniden Refah’ı saflarına neden kattığını ya da katmak istediğini anlamıyor. Erdoğan’ın buradan oy kaybedeceğini düşünüyorlar. Oysa bu iki partiyi de saflarına almak istemesi, Erdoğan’ın üzerinde iyi düşünülmüş planı. Bir anda ortaya çıkmış bir plan da değil bu. Uzun süredir çalışıyor üzerinde. Peki amaç ne?

YENİDEN REFAH: Bu partiyi ittifak çatısı altına alarak Saadet Partisi’nin duruşunu bozmak istiyor Erdoğan. “Milli Görüşçüler karşı tarafta” algısını kırmak istiyor. Ayrıca Yeniden Refah’ın her ankette çıkan hatırı sayılır bir oy potansiyeli var. O kadar ki oyları Saadet’in de Davutoğlu’nun da Babacan’ın da önünde.

HÜDA-PAR: Dindar Kürtleri etkileyebilecek bir parti HÜDA-PAR. Tartışmalı tarafları yok mu? Tabii ki var. Geçmişiyle ilgili sorunlar yok mu? Tabii ki var. Programında kabul edilmeyecek hususlar yok mu? Tabii ki var. Ama bu partinin dindar Kürtler üzerinde olumlu bir etkisi olacağı da kesin.''