"Muhalif gazetelerden birinde şöyle bir başlık gördüm: 'Cumhurbaşkanı Erdoğan öğretmenlere çapulcu dedi.' Erdoğan’ın konuyla ilgili cümlelerini okudum.

Bakan Bozdağ: Cumhurbaşkanımızın adaylığı konusunda sorun yok Bakan Bozdağ: Cumhurbaşkanımızın adaylığı konusunda sorun yok

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın öğretmenlerle ilgili sözlerini hatırlatarak, "Çapulcu dedi" sonucunu çıkarmanın "zorlama" olduğunu savundu. 

Hakan, bugünkü yazısında şunları kaydetti:


"Muhalif gazetelerden birinde şöyle bir başlık gördüm: 'Cumhurbaşkanı Erdoğan öğretmenlere çapulcu dedi.' Erdoğan’ın konuyla ilgili cümlelerini okudum. Evet, 'çapulcu' kelimesi geçiyordu açıklamalarında. Evet, konu öğretmenlerdi. Ama Erdoğan’ın söylediklerinden 'Öğretmenler, hepiniz çapulcusunuz' gibi bir anlam çıkmıyordu. Öğretmenlerin, siyasi malzeme olarak kullanılmaması gerektiğini söyleyen Erdoğan, 'Bırakın boykotu moykotu. Siz eğitimin mimarı mısınız, yoksa sokaklarda çapulcu musunuz?' diyordu. Buradan 'Öğretmenlere çapulcu dedi' sonucu çıkarmak, epey bir zorlama değil mi?"