Adana'da görev yapan kadın hakim G.A., rüşvet, şantaj, tehdit ve uyuşturucu partileri gibi skandal iddiaların odağında yer alıyor. G.A.'nın akaryakıt kaçakçılığı iddiasıyla yargılanan bir suçluyu beraat ettirmek için 500 milyon lira rüşvet aldığı ve cinsel ilişki videoları ile ilgili vahim iddialar, Adana Adliyesi'nde büyük yankı uyandırdı.

Screenshot 433 326H

Skandalların Başlangıcı

2019 Eylül ayında, kiracı olarak yaşadığı sitede yönetici Ş.L. ile tanışan ve birlikte olmaya başlayan G.A., daha sonra bu birlikteliği sona erdirmek isteyen Ş.L. tarafından tehdit edildi. İddialara göre, Ş.L.'nin tehditleri üzerine başlayan soruşturmada, kadın hakimin başka erkeklerle de menfaat karşılığında ilişki yaşadığı ve bu ilişkilerin görüntülerini kaydedip paylaştığı ortaya çıktı.

Rüşvet ve Tehdit İddiaları

G.A.'nın Edirne'de görev yaptığı dönemde rüşvet ve sahtecilik iddialarıyla karşılaştığını belirten kadın hakim, Ş.L.'den bu suçlamalardan kurtulması için yardım istedi. Ş.L.'nin bu talebi reddetmesi üzerine tehdit edilmeye başlandı. Ş.L., galericiler sitesindeki iş yerinde iki kişi tarafından tehdit edilerek, elindeki videoları silmesi istendi. Bu olayın ardından Ş.L., kadın hakim hakkında şikayetçi oldu.

500 Milyon TL Rüşvet İddiası

G.A. hakkında, HSK 1. Dairesi tarafından soruşturma izni verildi. İddialara göre, G.A., Osmaniye Asliye Ceza Mahkemesi'nde akaryakıt kaçakçılığı iddiasıyla yargılanan sanıktan beraat etmesi karşılığında 500 milyon lira rüşvet aldı. Ancak sanık, beraat kararı çıkmayınca kadın hakimin kendisini "istinaf sürecinde beraat kararı çıkartırız" diyerek teselli ettiğini öne sürdü.

Uyuşturucu ve Parti İddiaları

Hakim G.A.'nın, adli emanetten aldığı metamfetamin içeren hapları kullanarak uyuşturucu partileri düzenlediği iddiaları da ortaya çıktı. Pandemi döneminde, Adana Adliyesi'nde bir Cumhuriyet Başsavcı Vekili, bir Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi ve bir Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi ile birlikte içki içip adli emanet deposundan çıkarılan metamfetamini kullanarak parti yaptıkları belirlendi.

Faiz getirisi asgari ücreti aştı... Mevduat faizlerinde son durum belli oldu Faiz getirisi asgari ücreti aştı... Mevduat faizlerinde son durum belli oldu

Bu skandalların ortaya çıkması, Adana Adliyesi'nde büyük bir sarsıntıya neden oldu. Kadın hakimin bu iddialarla nasıl başa çıkacağı ve soruşturmanın nasıl sonuçlanacağı merakla bekleniyor.