Yüz binlerce aday için YKS tercilerinde son günlere girildi. İyi bir ünüversite ve bölümde eğitim almak isteyenler tercihlerini uzmanlar eşliğinde yapmaya devam ediyor. YKS tercih işlemleri tamamlandıktan sonra gözler ÖSYM tarafından açıklanacak sonuçlara çevrilecek. Tercih işlemlerini tamamlayan adaylar için heyecanlı bekleyiş sürerken sonuçların ne zaman açıklanacağı da merak konusu oldu.

YKS terci maratonunda son günlere girildi. Adaylar tercihlerini yaparken tercih işlemlerini tamamlayan adaylar da sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Tercih sürecinin tamamlanmasıyla birlikte adaylar ÖSYM tarafından açıklanacak yerleştirme sonuçlarını belkeyecek. Peki, YKS tercihleri ne zaman bitiyor? YKS tercihlerinde son gün ne zaman? YKS tercih sonucu ne zaman açıklanacak? İşte YKS tercih sürecine ilişkin tüm detaylar…

Bakan Yanık: Aile kavramının güçlenmesi için toplumsal farkındalık anlamında ciddi çalışmalar yürütüyoruz Bakan Yanık: Aile kavramının güçlenmesi için toplumsal farkındalık anlamında ciddi çalışmalar yürütüyoruz

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN BİTİYOR?

2022-YKS tercih işlemleri 27 Temmuz’da başlamıştı. Adaylar, 5 Ağustos tarihine kadar YKS tercihlerini https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabilecek. Adaylar YKS tercihlerini, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM'nin ais.osym.gov.tr adresinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulamasından T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle son güne kadar yapabilecek.

YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı. 5 Ağustos 2022 tarihinde tamamlanacak tercih işlemleri ardından sonuçlar açıklanacak.