Atama için gözler MEB'e çevrildi. Mahmut Özer katıldığı bir programda öğretmen ataması yapılacağını duyurmuştu. 2022 öğretmen ataması ne zaman yapılacak? 2022 öğretmen atama takvimi yayımlandı mı? Kontenjan bilgileri açıklandı mı? İşte detaylar...

Mahmut Özer'in geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda  ‘Öğretmen ataması yapacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Çok fazla gençlerimizi bekletmeden güzel haberleri paylaşırız.’ yaptığı açıklama sonrasında atama bekleyen öğretmenler atama detaylarını aramaya başladı.

2022 öğretmen ataması ne zaman yapılacak, branş dağılımı ve kontenjan ile MEB atama takvimi yayınlandı mı?

ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ SON DURUM: 2022 Öğretmen ataması ne zaman yapılacak, kontenjan ile MEB atama takvimi yayınlandı mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 29 Mart tarihinde katıldığı bir proframda şu açıklamlarda bulundu:

Biz öğretmen istihdamını önemsiyoruz. Açtığımız okulların hepsine öğretmenlerimiz atanacak. 2021 KPSS ataması elbet olacak.En fazla ihtiyacı olan okula en fazla ücreti, ödenek aktarımını yaptık. Bizim okullarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya dair sorunumuz yok.

Öğretmen ataması ne zaman yapılacak?

Mahmut Özer: "Öğretmen ataması yapacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Çok fazla gençlerimizi bekletmeden güzel haberleri paylaşırız. Şu an çok detaya girmiyorum ama 'atama olmayacak' spekülasyonunu ortadan kaldırmış olalım. Atama olacak" demişti.

Eğitim Bir Sen: MEB’de gözlerden uzak bir dram yaşanıyor! Eğitim Bir Sen: MEB’de gözlerden uzak bir dram yaşanıyor!