LGS sınavına sayılı günler kala adaylar sınav yerlerinin belli olup olmadığını sorgulamaya başladı. 2022 LGS sınav belgeleri yayınlandı mı? 2022 ile gelsin ne zaman, saat kaçta olacak?2022 LGS sınav giriş belgesi sorgulama ekranı…

2022 liselere geçiş sistemi sınavına sayılı günler kala öğrenciler sınav giriş belgesi sorgulama ekranını aratmaya başladı. LGS sınavına kaç gün kaldı? LGS sınavı ne zaman gerçekleşecek? LGS sınavı Kaç oturumda yapılıyor? Toplamda kaç soru soruluyor?

LGS NE ZAMAN YAPILACAK?

LGS 5 Haziran 2022 Pazar günü uygulanacak.

Birinci oturum Türkiye saatiyle 09.30'da, ikinci oturum ise 11.30'da başlayacak.

Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecek. İkinci oturumda ise öğrencilere matematik ve fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve öğrencilerin yanıtlaması için 80 dakika süreleri olacak. Sözel ve sayısal bölümlerdeki her bir alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenecek. Her bir öğrencinin, her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak.

LGS başvuru tarihleri: LGS başvuruları ne zaman bitiyor, sınav ücreti ne kadar? Başvurular nasıl yapılıyor? - Yeni Şafak

LGS 2022 SINAV YERLERİ AÇIKLANDI MI, GİRİŞ BELGELERİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?

LGS başvuru kılavuzunda yer alan bilgiye göre, sınav giriş belgeleri 27 Mayıs'tan itibaren e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden yayınlanacak. Öğrenciler sınav giriş belgelerini okul müdürlüklerinden alabilecek.

Hem Okul Müdürü Hem Sendika Başkanı Hem Dershane Sahibi.. Hem Okul Müdürü Hem Sendika Başkanı Hem Dershane Sahibi..

LGS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

LGS Sınav sonuçları, 30 Haziran 2022'de "www.meb.gov.tr" internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.