2022-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi başvuruları alınmaya başladı. 2022 KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavı (DHBT) için başvurular nereden yapılacak? DHBT başvuruları nasıl yapılır? KPSS DHBT Başvuru ücreti ne kadar? İşte tüm cevaplar...

KPSS, her yıl belirli dönemlerde ÖSYM tarafından düzenleniyor. KPSS için tarihler ÖSYM sınav takvimi ile açıklandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nda din hizmetlerinde görev almak isteyen adaylar, KPSS'ye katıldıkları öğrenim düzeyinde DHBT'ye katılmak zorundadır. 2022 KPSS DHAB başvuruları alınmaya başlandı ve KPSS DHBT başvuru kılavuzunu yayınlandı. 27 Kasım Pazar günü yapılacak KPSS DHBT sınavı için başvurular 07 - 17 Ekim 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecektir.

KPSS DHBT BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

DHBT KPSS başvuru ücreti 115 TL olarak açıklandı. Adayların sınav ücretini yatırırken banka görevlisine; T.C. Kimlik Numarası, adı ve soyadı ile birlikte ne kadar ücret yatıracağını söylemeleri gerekmektedir. Adaylar, isterlerse banka şubelerine gitmeden internet aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler. Sınav ücretini yatıran adayların banka şubesinden ayrılmadan önce, kendilerine verilen banka dekontunu dikkatle incelemeleri, bilgilerinde yanlışlık yoksa bankadan ayrılmaları, yanlışlık varsa mutlaka düzelttirerek bankadan ayrılmaları gerekmektedir. Banka şubesinden ödeme yapacak adaylar, Bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmalıdır.

Son Dakika Benzine İndirim Geldi! Son Dakika Benzine İndirim Geldi!

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2022-KPSS DHBT kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar, kılavuza bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.