Deprem bölgesinde akaryakıt sorunu yaşanmaması adına alınan tedbirler paylaşıldı Deprem bölgesinde akaryakıt sorunu yaşanmaması adına alınan tedbirler paylaşıldı

Bakanlık Mayıs 2020’de istisnai bir karar çıkararak halihazırda kamu çalışanı olanların görev değişikliği yoluyla bakanlığa geçişini engelledi. Ardından personel alımı için ilk ilan 15 Mayıs’ta yayımlandı.

Birgün’den Mustafa Kömüş’ün haberine göre, ÖSYM de 20 Mayıs 2020’de tercih kılavuzu içeriğinde değişiklik yaptı ve kamuda çalışanların tercih yapmasını engelledi. Ardından tercihler yapıldı ama atamalar gerçekleşmedi. Ardından pandemiye rağmen KPSS 2020 ortaöğretim, önlisans ve lisans için gerçekleşti.

ÖSYM kılavuzdaki son değişikliği de dün yaptı. Fakat 2020 KPSS gerçekleşmesine rağmen başvurularda 2018 KPSS’ye girme şartı aranması dikkat çekti. Kılavuzda “Adayların, bu kılavuzda sözleşmeli pozisyonları tercih edebilmeleri için 22 Temmuz 2018, 7 Ekim 2018 ve 4 Kasım 2018 tarihlerinde yapılmış olan Kamu Personel Seçme Sınavlarından birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekir” dendi.