Zanlı yaptığı açıklamalarda "Asıl mağdur olan kişi benim. Suçsuz yere cezaevinde hapis yatıyorum. E.Z.İ. yaşının 18 olduğunu söyledi. Engelli olduğunu hiç anlamadım" ifadelerini kullandı.

Gerçekleşen olayda 15 yaşındaki otizmli kız çocuğu Kocaeli'nde tıra bindi.Binen kız çocuğuna tır içerisinde 3 şüpheli şahsın cinsel istismarı gerçekleşti.Sonrasında 4 gün geçtiğinde Körfez ilçesine bırakılan otizmli 15 yaşındaki kızın yapılan muayene sonuçlarında cinsel istismara uğradığı ekiplerce tespit edildi.

Yaşanan olay sonrasında mahkemeye avukatıyla katılan ve suçlamaları kabul etmeyen zanlı şu açıklamaları yaptı :

Vatandaşları Memnun Edecek Haber! Et ve Süt Kurumu (ESK) Et Fiyatlarında Ramazan Öncesi Düzenlemeye Gitti Vatandaşları Memnun Edecek Haber! Et ve Süt Kurumu (ESK) Et Fiyatlarında Ramazan Öncesi Düzenlemeye Gitti

-"Asıl mağdur olan kişi benim. E.Z.İ. kendini bana başka bir isimle tanıttı. Ayrıca yaşının 18 olduğunu söyledi. Kimliğini görmek istediğimde bana göstermedi. Suçsuz yere cezaevinde hapis yatıyorum. E.Z.İ.'yi zorla alıkoymadım. Kız benimle 4 gün değil bir gün birlikte oldu. Kendi rızasıyla benimle birlikte kaldı. Engelli olduğunu hiç anlamadım. Tahliye ve beraatimi istiyorum" 

Zanlı için cumhuriyet savcısı mütalaa açıkladı.İşte o mütalaa :

-"Çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçundan 6 yıldan aşağı olmamak üzere hapis, "Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan 1,5 yıldan 7,5 yıla kadar hapis, "Özel hayata ilişkin görüntüleri ifşa etmek" suçundan ise 2 ila 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. Aynı zamanda mütalaada M.C.'nin, "Çocukları fuhuşa teşvik etmek, yaptırmak veya aracılık etmek" suçundan da cezalandırılması talep edildi. O.D. ile Ü.K.'nin ise "Reşit olmayanla cinsel ilişki" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Avukatların vakit talebi üzerine duruşma ileri bir tarihe ertelendi