YSK 2023 yılı sandık görevlisi ücretlerini belirledi mi?

14 Mayıs seçimlerine az bir zaman kaldı. Şu günlerde” sandık görevlisi nasıl olunur ,sandık görevlisi kaç lira alacak, sandık görevlisi ücreti ne kadar, sandık görevlisi başvuruları ne zaman başlayacak ”gibi sorular gündemdeki yerini almaya başladı. İşte konuya  ilişkin merak edilenleR:

İlçe Seçim kurulları tarafından açıklamaya göre sandık görevlileri seçme birkaç ay kala açılan başvurular da belirlenir. Bu kapsamda iki tür sandık görevlisi vardır. Birincisi YSK tarafından devlet memurları arasından seçilen görevlilerdir. 

İstanbul'da Sahte Dolar Operasyonunda 1 Milyar Dolar Ele Geçirildi İstanbul'da Sahte Dolar Operasyonunda 1 Milyar Dolar Ele Geçirildi

İkinci tür sandık görevlisi ise siyasi partilerin belirlediği görevlilerdir. Siyasi  partiler bu görevler için YSK ya başvuruda bulunurlar. Partiler seçim sandıklarında görevlendirmek istedikleri kişiler için yüksek Seçim kuruluna başvuru yaparak form dolduruyorlar. 
Herhangi bir siyasi parti üyesi olanlar ise sandık görevlisi olamıyorlar fakat müsaitlik yapabiliyorlar. 

Sandık görevlileri ve sandık Başkanlarının alacaklari ücretler henüz netleşmedi. Gerekli açıklama  yapıldığında detayları sitemizde bulabilirsiniz.