Kamudanhaber-Özel Haber 

KONUT KREDİSİ 0.69 FAİZ ORANIYLA …

Ev sahibi olmak isteyenler için son fırsat olabilir.

Seçimler öncesinde hükümet konut kredileri için muslukları sonuna kadar açtı.

Maliye Bakanı Nebati , orta gelir grubuna yönelik konut kredisinin detaylarını açıkladı.

Konut fiyatlarının yüksek olduğu be konut krizi yaşanan İstanbul öncelikli olacak. İstanbul’da konut kredisi alacak kişiler bölgelere göre kredi çekebilecekler. İstanbul ilini 1. bölge ilan eden hükümet bu ilde kredi kullanmak isteyen vatandaşlarımıza 5 milyona kadar kredi kullandıracak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hukuk skandalları ile önümüzü kesmeye çalışıyorlar Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hukuk skandalları ile önümüzü kesmeye çalışıyorlar

Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin Ve Muğla illeri 2. bölge olarak tanımlandı. Bu illerde konut almak için kredi kullanmak isteyen vatandaşlarımıza 3 milyona kadar kredi verilecek.

Yukarıda 1. ve 2. bölge dışında kalan tüm illerimiz 3. bölge olarak isimlendirildi. 3. Bölgede ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara 2 milyona kadar kredi verilecek. 

PEŞİNAT YÜZDE 10 VE 5 YIL SATIŞ YASAK

Tüm bölgelerde ev almak isteyen vatandaşlarımız için yüzde 10 peşinat getirildi. Ayrıca konut kredisiyle ev alan vatandaşlarımız 5 yıl süreyle bu evleri satamayacak.

Bakan Nebati ; konut kredisi çekecek vatandaşlara 3 yıl boyunca hazine desteği sağlanacak dedi.

Örneğin ; 1 milyon tl konut kredisi çekecek vatandaşlar aylık taksit olarak ilk yıl 4 bin 410 tl ödeyecek. İkinci yılda aylık 5 bin 400 tl ödeyecek ve üçüncü yılda ise 6 bin 480 tl ödeme yapacaklar.