banner1905

TBMM adına kamu kurumlarını denetleyen Sayıştay; siyasi iktidarın Ankara Gölbaşı ilçesi Belediye Başkanının, Gölbaşı Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü istisnai memur kadrosunu doldur -boşalt yöntemiyle istismar ederek, 3 yılda 5 adet siyasi yandaşını sınavsız memuriyete geçirdiğini tespit etmiştir ..!

Açık ifade ile Gölbaşı Belediye Başkanı, Belediye Başkanlığına seçildikleri dönem içinde "istediği kişiyi Özel Kalem Müdürü" olarak çalıştırabilir yetkisini (sadece 1 kişi için) istismar ederek tam 5 kişiyi sınavsız Özel Kalem Müdürü yapıyor. Daha sonra boş bulunan bir memur kadrosuna kaydırma yöntemiyle yandaşlarını "sınavsız memuriyete geçiriyor."

Daha önce bu konuda defalarca açıklama yaptık. "Kul hakkıdır, insanlarımız arasında ayrımcılıktır. En büyük insan hakları ihlalidir, insanlığa sığmaz, adil olun, adınızdaki adalet sözcüğünü kirletmeyin, yapmayın, etmeyin…" dedik. Ancak uyarılarımıza kulak tıkadıkları gibi Devlette ki "bu kapı aralığını" yandaşları için öyle açtılar ki, biz söyleyecek söz bulamıyoruz doğrusu ..!


Siyasi iktidar bu konuda o kadar ileri gitti ki, sadece Belediye Başkanları değil, Valiler dahil istisnai memur kadrosu çalıştırma yetkisi verilen kamu kurumlarının amirleri, Bakanlar, Başbakan, Meclis Başkanı yani ülkeyi yönetenlerin tamamı, bu kadroları istismar ederek akraba ve yandaşlarını Devlete sınavsız yerleştirip, iş sahibi yaptılar...

Örnek olarak; Cumhurbaşkanımız Tayyip Beyin yeğeni Ali Erdoğan, TBMM eski Başkanı Köksal Toptan'ın yeğeni Gökhan Toptan ve hemen hemen AKP döneminde milletvekilliği yapmışların kahır ekseriyetinin çocukları ve yeğenleri ..!

Bizim tespitlerinize göre, 15 yıllık AKP iktidarında yasaları arkadan dolanarak istisnai kadroları önce doldurup, sonra boşaltıp, tekrar doldurmak suretiyle 20 bini aşkın AKP yandaşı sınavsız memur yapıldı.

Memur olmak için geçtiğimiz yıllarda 3 milyonu aşkın Türk gencinin KPSS'ye girdiği gerçeği ile yüzleşince; bu adaletsizliğin ve ayrımcılığın ne kadar utanç verici bir tezgah olduğu görülür..! Ülkemizde hala "bal tutan parmağını yalar" ya da "diğer iktidarlarda yapmıştır" diyerek, bu adaletsizliğe kılıf bulmaya çalışacak kul hakkından bihaber kuş beyinliler çıkacaktır…!

Memuriyete Sınavsız Girme Yolu..!

Sayıştay Gölbaşı Belediye Başkanının mevcut yasaları "arkadan dolanarak" yaptığı ayrımcılığı ve suistimali şu şekilde raporuna yazmıştır;

"Bu atamalardan; öncelikle belediyede çalışan memurlardan olması gerekliliğine uyulmadığı, bir seçim dönemi boyunca çalıştırılması esasına riayet edilmeyerek, bu kadronun memuriyete sınavsız atama yolu olarak kullanılır hale geldiği, bu suretle kanun önünde eşitlik, kamu görevine girmede eşitlik ve liyakat ilkesine aykırı durumun oluştuğu tespit edilmiştir."

Sayıştay’ın denetim raporunda belirtildiği yanlıştan dönülmesi mümkün mü? Hayır...!

Usulsüz ve de sınavsız atanan memurlar, memuriyetten çıkartılabilir mi? Hayır..!


Belediye Başkanına soruşturma açılır mı? Hayır ..!


Çünkü yıllardır AKP'liler bunu yapıyor. Başbakanından Bakanına, Bürokratından Belediye Başkanına kadar... Hatta bu Belediye Başkanı ödül bile alabilir…

Küçük bir Belediyede açıktan 5 memur yandaş alınması az bir şey değil elbette! Ne diyelim; bu ayrımcılığı yaparken Allahtan koymayanlar, vicdanları titremeyenler için yapılacak bir şey de yok ..!


Biz en iyi Allah’a havale edelim..!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hak 2017-12-05 09:18:40

bütün kurumlar aynı her taraf torpil adam alma terfiler

Avatar
ADALET 2017-12-10 06:57:16

NE yazıkki torpili olan memur oluyor...

Avatar
Mehmet ŞENER 2017-12-13 01:20:54

Sayın yazar ne yazık ki kudreti elinde olan saltanat sürüyor keyfilik çok yazmak insanı cezalandırıyor