banner1905
24 Kasım 2016 Perşembe 11:10
SENDİKAL MÜCADELEDE ALGILAR VE GERÇEKLER
‘’Eğer dikkat etmezseniz,  medya mazlumlardan nefret etmenize ve zalimleri   sevmenize sebep olur.’’                                                                                                                   
                                                                                                              MalcolmX
 

‘’Düşüncenin değil propagandanın hâkim olduğu bir kamuoyunda söylem değişiklikleri çok sık yaşanır. İsyan, propaganda, algı yönetimi reyonların bir numaralı fırsat ürünüdür artık…’’

 “Çağdaş toplumların medya demokrasilerinde dünya artık bize gösterilen dünyadır. Dünya bildiğimiz, tanıdığımız bir dünya değil. Hissettiğimiz bir dünya değildir. Dünyayı bize gösterilen Tutum, Algı, İletişim biçimde kavramamız, tanımlamamız, yaşamamız “gerçek“ ve “doğru“ olan tek ölçüt haline gelmiştir.”
Walter Lipmann, Küçük azınlıkların çoğunluklar adına düşündüklerinden, bir takım imgeler ve imajlar oluşturarak onlara sunduklarından ve onlarında bunları aynen alıp kullandıklarından söz eder.

Temelsiz korku tellallığına soyunan siyasi raf ömrü dolmuş kültürel iktidar sahipleri şimdilerde toplumun değerlerine karşı verdikleri asimetrik savaşı kaybetmenin acısına kurban aramanın mücadelesini veriyorlar. Bu çerçevede ’’araçları amaç gibi gösterip ana fikirlere demokratik maskeler takmak’’ bu soysuz mücadelede algı oluşturmanın birinci aşaması…

Algı ile yönetilebilir, teknoloji ile kontrol edilebilir bir zihin peşindeler. Dem, anlamsızlık eşiğini aşan para-militer yandaş ırgatların sosyal medyada aslanın dirisine karşı söyleyemediklerini ölüsüne karşı söylemeye teşebbüs ettikleri demdir anlayacağınız…

Sosyal medya operasyonları simgeler üzerinden yapılıyor. Simge, bir şeyi temsil eden, başka bir şeydir. Örneğin; gözleri bağlı, elinde terazi tutan, genç kadın adaletin simgesidir. Simgeler üzerinden savaşla hem hedef daraltılarak cephe genişletilmiyor. Hem de belirlenen simge üzerinden geniş bir cephe mahkûm ediliyor. Bu şekilde kişisel hatalar, günahlar geniş bir kesime, kuruma mal edilerek yargısız toplu infaz gerçekleştiriliyor. 

Ters operasyonla düze çıkmayı amaçlayan demokrasi kusmuklarının yeni tezgâhı bu…

Sözü edepten sıyırarak manipülasyon aracına dönüştürmek sureti ile ''memuru satış kurgusu'' hazırlayan ve monolitik bir dille insanlık, erdem, adalet gibi ideallerden cümle kurarak söze başlayan, sürekli “aynı nakaratları tekrarlama” şeklinde devam eden, sonunda da hedef düşman tayini ile biten psikopatalojik durumun adıdır alçaklık. 

Bu dil; siyasi ve bireysel ihtiraslarını güdüleyip ‘’Alçaklar, memuru sattılar, ikinci paraleller’’ gibi ifadeleri sürekli tekrarlamak suretiyle kolektif bir bilince dönüştürmeyi amaçlayanların dilidir. Bu şekilde siyasi nefret kitleleri oluşturarak kutup siyasetinden beslenip koltuklarında tutunmaya çalışıyorlar.
Rakip gördüğü sivil toplum hareketinin kadrolarına, ''tehlikeye düşen vücut için, şuur bir safradır'' felsefesiyle şuursuzca saldırarak ‘’alçak’’ diyebilecek kadar alçalabilenler alçaklığın evrensel tarihindeki yerini almaya namzettirler demektir.

Hacivat-Karagöz oyunlarının günümüzdeki retrosu durumundaki ruhu bedenine mezar olmuş argo sözlerin ağız tiryakisi hedonistlerine acımaktan başka bir şey gelmez elimizden…

Para-militer yanaşmaların karşılarındakileri ‘’yandaşlık’’ parantezine düşürme aymazlığına giriştiği günleri yaşıyoruz. Kaderin kederle imtihanı bu olsa gerek…
Hiçbir kutsalı, davası, değer yargısı kalmamış kopillerin köşe başlarını işgal ettiği bir konjoktürde küresel sistemin dayatmalarına karşı devlet ve millet düzeyinde direnebilecek odakların başında MEMURSEN camiası gelmektedir. İşte bu yüzden milletin çatı kurumlarından MEMURSEN ve Eğitim-Bir-Sen gibi alt bileşenleri uluslararası güç merkezleri ve bunların yerli işbirlikçilerinin hedef tahtasına oturtulmaya çalışılmaktadır.

Celal DEMİRCİ
Son Güncelleme: 24.11.2016 20:40
Anahtar Kelimeler:
SENDİKAL MÜCADELEDE
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kürşat 2016-11-24 18:52:33

en büyük paramiliter sizsiniz,aynı zamanda yandaşsınız yalan mı?size üye olanın işi çözülüyor nereye idareci olmak istiyorsa yapılıyor..bir sendikanın böyle bir gücü varsa yandaştır..ebs efendi..kul hakkı onur şeref haysiyet,ne çağrıştırıyor size..

Avatar
Okur 2016-11-24 17:03:49

Uluslarası güç merkezleri imzaladığı toplu sözleşmeyi bile savunamayan,memuru resmen satan koltuk-sen i hedefe oturtmuş.
MUHAHAHA!!!!
Yüzsüzsünüz,arsızınız,komiksiniz.
Düşün memurun yakasından.

Avatar
Bilal B. 2016-11-26 09:12:05

Yıllardır cemaatle oynaşan memursen yöneticilerine kim inanır? İnşAllah birgun yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz.

Avatar
Adam 33 2016-11-24 15:22:12

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'a ne kadar güveniyorsam Memur Sen'e o kadar güvenmiyorum. Yıllarca cemaatçilere referans olmaktan başka ne yaptınız? Benim kurumumda sürekli müdürlerin ve güçlünün safında yer aldınız, üyelerinizi ve sorunlarını yok saydınız. Yönetiminizdeki ve bürokrasideki cemaatçiler için tepki gösterecek, harekete geçecek yüreğiniz yoksa boş laflarla memurların gözünü boyamaya çalışmayın çünkü herşey ortada ve kimse sizin süslü masallarınızı yemiyor artık.

Avatar
komix 2016-11-24 22:15:03

söyleyenlere bak hele. siz önce kadrolaşmaya, çeteleşmeye, peşkeş çekmelere bir son verin sonra çıkıp buradan adamlık taslayın... sizin meb te nasıl kadrolaştığınızı trump a sorsanız o bile bilir..stajer öğretmenleri nasıl tehdit ettiğinizi anlatın buradan. sendikal mücadelenin sadece s harfini biliyorsunuz siz. adiliklere son verin artık

Avatar
hikmet 2016-11-25 01:08:24

Aşağıdaki yorumları okudum da yazılanları gerçekten anlamamışlar. Ama bunun güzel bir tarafı var demek ki Goncuk ta anlayamayacak ne dendiğini. Dolayısıyla cevapta veremez sanırım.:)))

Avatar
Müsl. 2016-11-24 22:37:52

Eğitimbirsenlilerin makam için harcadığı çabayı herkes biliyor. Bunlarıda yazın.

Avatar
Tamer 2016-11-24 22:26:05

Çok güldüm birader sen bu yazdıklarına inanıyor musun?Kimse inanmıyor Bolu'na kendini yorma sizi herkesten başta üyeleriniz tanıyor.Keşke böyle olmasaydınız ama siz zaten yakışan sıfatları yazmışsınız ve bunlar yazık ki doğru.

banner1915