MEB'den görüş yazısı! Ek ders ücreti ödenmeyecek

14 Mart tarihinden başlayan tatil itibari ile tatil süresince Usta Öğreticiler, fiilen ders görevini yerine getirmediği için ek ders ücreti alamayacak.

MEB 19.03.2020, 22:19
MEB'den görüş yazısı! Ek ders ücreti ödenmeyecek

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ,koranavirüsü tedbirleri kapsamında 14 MART tarihinden başlayan tatil itibari ile tatil süresince Usta Öğreticilerin fiilen ders görevini yerine getirmediği için ek ders ücretlerini ödenmeyeceğine dair resmi yazıyı Genel Müdür Yusuf Büyük imzasıyla İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdi.

İŞTE O YAZI 

Yorumlar (15)
Allahtan korkun. 2 hafta önce
Taş mı yiyecek bu insanlar, kapatmasaydın okulu o zaman, millete akıl vermek kolay, çıkarmayın işçiyi verin parasını, yazıklar olsun. Allah tan korkun suriyeli ve afgan kadar değer verin insana hatta eğitim emekçisine, bu yaptığınızı biliyor mu Reis dediğimiz büyüğümüz?
i öztürk 2 hafta önce
sağlık calişana fazla mesai ödensin öğretmen okulagitmiyor ek ders alıyor duyun yetkililer
Felsefeci Uğur 2 hafta önce
Bu hiç adil değil biz alıyorsak onlar da almalı onlarında aileleri var taş mı yiyecekler!Ücretli öğretmenlerde aynı durumda zaten üç kuruşa çalışıyorlar
halil 2 hafta önce
bakanlığımızın tüm görüş yazıları bu şekilde açık ve net olmalıdır.
Ekrem 2 hafta önce
Sinif öğretmeniyim biz ek ders alirken ücretli diye parası kesilen arkadaşlarimin artik hakki yenmekten vazgeçilsin üçüncü sınıf öğretmen gibi davranilmaktan vazgeçilsin lütfen
Mehmet 2 hafta önce
Madur edilmediler.
tahir 2 hafta önce
DYK Hafta içi ödenip hafta sonu ödenmemesi kadar saçma birşey olamaz tatilinden fedakarlık edip okula hafta sonu gelenler cezalandırılıyor.
Memet 2 hafta önce
Bence adaletsizlik kadrolu ya var aynı işi yapana yok ekders
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Öğretmenlerin derse önlükle girmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Namaz Vakti 01 Nisan 2020
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı