banner1905

Memur ve memur emeklisi toplam 4,5 milyon çalışan ve emeklinin 2018-2019 yılı aylık ücretleri ile sosyal ve demokratik haklarının ele alınacağı Toplu Sözleşme Görüşmeleri 1 Ağustos’ta başlıyor.

Toplu Sözleşme görüşmelerini 3 büyük Memur Konfederasyonu yetkilileri katılacaklar. En çok üyeye sahip Konfederasyon ve Sendika Başkanları Toplu Sözleşmeye imza atmakla yetkililer…

Memur ve memur emeklileri; geçtiğimiz Toplu Sözleşme Görüşmelerinde, Hükümetin teklif ettiği ücretin altında bir ücrete razı olan sözde Memur Konfederasyonu “Memnun-Sen”den, bu Toplu Sözleşme Görüşmelerinde de aslında umutlu değiller. Yine emeklerinin pazarlanacağı endişesini yaşıyorlar.

Önceki gün bazı gazetelere Toplu Sözleşme Görüşmelerinde “yetkili, ancak etkisiz” Sendikamsı yapının yöneticileri verdikleri röportajda diyorlar ki; “Ekonomi kötüye gidiyor diyerek, bizden fedakarlık istenebilir. Ancak biz o fedakarlığı 15 Temmuz’da sokaklara çıkarak, sonrasında meydanları doldurarak yaptık. Şimdi haklı olarak JEST bekliyoruz.”

Bu sözlere diyecek bir şey bulamıyoruz. Ben, bu Sendikamsı yapı yöneticileri ile ilgili yazı yazmaktan, söz söylemekten aslında hiç de haz duymuyorum. Hani bir söz var ya, “Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil” diye, işte böyle bir durum…

Utanmadan ve sıkılmadan, “bir milyon üyeye yaklaştık. Türkiye’nin en büyük Sendikasıyız” diye böbürleneceksiniz, memurları iktidar desteği ile baskı, tehdit ve yalan vaatlerle peşinize takacaksınız; sonra da iktidara yalvaracaksınız… Kul köle olacaksınız, emrinden çıkmayarak, ne derse onu yapıp, 4,5 milyon çalışan ve emeklinin alın terini pazarlayacaksınız. Biz de size bir şey söylemeyeceğiz… Yani sessiz kalacağız… Elbette bu mümkün değildir..!

15 Temmuz ihanetini siyasi iktidar kullana kullana bitiremedi. Adeta ağızlarına sakız ettiler. Hiç kusurları yokmuş gibi, işin içinden sıyrıldılar. Milleti aldattılar… Vicdanları rahat mı? Bilemeyiz, ancak Allah asla affetmez; yüzlerce masum kanının sorumlusu FETÖ ve ihmali olan siyasi iktidarı…

Yukarıdaki beyanatı gerçek bir emek örgütü Sendika Yöneticisi söyleyebilir mi? Bizce söyleyemez… Bu Sendikamsı yapının yöneticileri, 15 Temmuz’u kullanarak, “JEST” bekliyorlarmış.

15 Temmuz ihanetini top yekün Halkımız ve ordu içindeki şerefli subaylarımız durdurdu. Şimdi, her sosyal kesim, her fert “kendi geleceğim için sokağa çıkıp tepki koydum” diye hükümetten bedelini mi isteyecek?

Sorsak size “Vatanseveriz, Vatanımız için her şeyi yaparız” dersiniz. Ama utanmadan 15 Temmuz Jesti beklersiniz.

Size değil aslında öfkem… Zaten siz hep böyleydiniz ve değişmezsiniz. Sizin eski Genel Başkanınız şimdi Milletvekili olan zatta, Toplu Görüşme Masalarında “şu gariban memurlara acıyın Sayın Bakanım” diye, yalvararak sözde pazarlık yapmıştı. Bunlarda zihniyet aynı, karakterler aynı..!

Sendikacılık; çıkıp adam gibi, “Bu taleplerimiz memurun hakkı, biz hakkımızı alamıyoruz, milli gelirden bize düşen pay oldukça komik..! Aynı Devlet bütçesinden işçi kardeşlerimize verdiğinizi bile bize çok görüyorsunuz. Memurların güvencesine göz dikiyorsunuz. Kamuda adil bir ücret dağılımı istiyoruz. Memurlar, 80 milyon Türk toplumunu meydana getiren ortalama hane halkı aylık tüketim harcamalarının gerisinde gelire sahip. Yıllarca resmi enflasyon kadar ücret artışına mahkum edildik. Vergi dilimleri yüzünden, resmi enflasyonun da altında ücrete mahkum edildik. Büyümeden pay alamadık. Biz ayrıcalık değil, hakkımızı talep ediyoruz. Adalet istiyoruz”  deyip, haklı talepleri söylemek yerine, bize “JEST” yapın diyorsunuz..! İnsan biraz utanır..!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Okul müdürü 2017-08-01 17:37:17

Kaleminize sağlık.Ali Yalçında koltuktan yer kapacak.Memur kimin umurunda.Ama gerçekten Memursen iyi zam kopartmazsa devlete iyilik yapmış olmaz.Çünkü kimse cebindeki eksilmeyi ve basit zammı hazmetmez.Ve yüzüne güler hükemetin ama sandıkta acımaz.Bizden demesi.

Avatar
Tamam Öyle Olsun 2017-08-04 15:07:11

Tamam söyledikleriniz doğru olabilir ama haklı değilsiniz.Çünkü sizinde yetkili sendika oldunuz vakitleri de biliyoruz.Hani derler ya dinime küfreden bari müslüman olsa diye tam bu söze uygun haliniz.O nedenle inandırıcı değilsiniz.

Misafir Avatar
Abdullah EDEMEN 2017-08-07 20:07:29 @Tamam Öyle Olsun

Ayıp sana kokuş herif!Sendikamıza sendikamsı diyemezsiniz.O zaman bizde size adamsı diyebiliriz.

Beğenmedim! (2)
Avatar
erdal 2017-08-12 12:00:20

Sizleri de gördüğümüz için al birini vur ötekine diyoruz...

Avatar
asım 2017-08-12 15:21:09

önce yönetim kurullarından teröristleri temizleyip kendini temize çıkarmalı

Avatar
Ayvazźdiģer 2017-07-31 20:12:38

Üyesi olduğumuz sendika birazda mutu düşūnsün