Yeniden yapılandırma ödemeleri için vergi daireleri hafta sonu açık olacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırmanın ardından vatandaşlara ödemelerde de kolaylık sağladıklarını, içinde bulunulan ekonomik koşulları da değerlendirerek ocak ayında ödemeleri 4 ay ileri atarak mayısa ertelediklerini, vatandaşların ödemelerini rahatça yapabilmeleri için bütün vergi dairelerinin hafta sonu açık olacağını söyledi.

GÜNCEL 24.05.2017, 12:24
Yeniden yapılandırma ödemeleri için vergi daireleri hafta sonu açık olacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Kayıt Dışı Ekonomi ile Mücadele ve Gelir İdaresinde İdari Kapasitesinin Artırılması Teknik Yardım Projesi” kapsamında gerçekleştirilecek “Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele Zirvesi”ne katıldı.

Hemen hemen bütün vatandaşları ilgilendiren Yeniden Yapılandırma Kanunu’nu Ağustos 2016’da yasalaştırdıklarını, kasım ayında başvuruları aldıklarını hatırlatan Ağbal şunları söyledi;

“Bu çerçevede vergi dairelerine yaklaşık 80 milyar lira, Sosyal Güvenlik Kurumuna da 40 milyar lira olmak üzere 120 milyar liralık bir alacağı yapılandırdık. Şu ana kadar yapılandırma kapsamında 18,2 milyar liralık tahsilat yaptık.”

“BU AY SON”

Yeniden yapılandırmanın ardından vatandaşlara ödemelerde de kolaylık sağladıklarını belirten Ağbal, içinde bulunulan ekonomik koşulları da değerlendirerek ocak ayında ödemeleri 4 ay ileri atarak mayısa ertelediklerini söyledi.

Ağbal, “Dolayısıyla bu ay, ertelediğimiz bütün yeniden yapılandırma ödemelerinin ödeme ayı. Bu açıdan mükelleflerimize sağladığımız olağanüstü imkanlardan yararlanmak için bu ayın gerçekten ödemenin yapılacağı son ay olduğunu belirtmek isterim.” diye konuştu.

HAFTA SONU DA AÇIK

Ağbal, yeniden yapılandırma ödemeleri kapsamında, bütün vergi dairelerinin hafta sonu açık olacağını söyledi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Öğretmenlerin derse önlükle girmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Namaz Vakti 02 Nisan 2020
İmsak 05:11
Güneş 06:39
Öğle 13:13
İkindi 16:47
Akşam 19:37
Yatsı 20:59