Okulların tatili süresi, bugün belli oluyor.

Corona virüs salgını nedeniyle okullar tatil edilmişti. Tatilin uzayıp uzamayacağı merak konusu ve bunu netleştirecek toplantı bugün yapılacak.

GÜNCEL 25.03.2020, 08:45
Okulların tatili süresi, bugün belli oluyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un bugün Bilim Kuruluyla yapacağı toplantıda, okul tatiliyle ilgili karar verilmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün, corona virüsle mücadele çalışmaları hakkında kabine üyelerinden telekonferans yöntemiyle bilgi almış, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile yaptığı telekonferansta ana gündem başlığı okulların ne zaman açılacağı konusu olmuştu.

Bakan Selçuk tatili uzatmak istediklerini söylerken, Cumhurbaşkanı Erdoğan kararı Bilim Kurulu'nun vermesi gerektiğini vurgulamıştı: "Ben Bilim Kurulunun tavsiyesini çok önemsiyorum..."

"OKULLARIN TATİLİ UZUYOR" YAZISI

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, konuyu bugünkü köşesine taşıdı ve başlığı "Okulların tatili uzuyor" şeklinde attı.

Selvi şunları yazdı: "Bilim Kurulu bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'la toplanacak. Gündemde okulların tatilinin uzatılması var. Hem bakanlıkla, hem Bilim Kurulu üyeleriyle görüştüm. Okulların tatili uzuyor. Bu kesin. Belli olmayan tek şey, ikinci bir emre kadar mı uzayacak, yoksa bir hafta süreyle mi uzatılacak? Bu da Bilim Kurulu ile toplantıdan sonra netleşecek."

Kaynak: Hürriyet
Yorumlar (5)
Vatandaş 7 gün önce
2. bir emre kadar tatil uzatılmalı
DUYUM 7 gün önce
% 100 bu sezon kapandı gibi.
vatandaş 7 gün önce
Toplantıya gerek olmadığını, tatil olması gerektiğini çocuklar bile biliyor,.
Osman Dallas 7 gün önce
Sayın Başkan 1 hafta yeter diyorsa Bilim kurulu, 1 hafta olsun dedi. Bence 1 hafta daha uzatırlar sonra ders zili çalar. Ama 83 milyona korona bulaşır mı,orasını da bilemem!!!
Müdür 6 gün önce
2 Hafta daha ülkeyi rahatlatır.
Büyükşehirlerde sokağa çıkma yasağı olmalı.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Öğretmenlerin derse önlükle girmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Namaz Vakti 01 Nisan 2020
İmsak 05:13
Güneş 06:40
Öğle 13:13
İkindi 16:47
Akşam 19:36
Yatsı 20:57